Už v neděli to bude inscenace Maškaráda od oblíbeného autora Terryho Pratchetta. „V režii Martina Tichého má zcela osobité nastudování, díky kterému ani znalý divák neztrácí pozornost. Výkony všech herců jsou jedinečné, na každého jeho role skvěle pasuje,“ pozvala na představení Petra Tomášková z plánského odboru kultury.

Zpočátku týdne, v pondělí 29. a v úterý 30. srpna zahrají herci nadčasovou hru Karla Čapka Válka s mloky. Režíruje ji Ondřej Lážňovský. „Hra rozhodně stojí za zhlédnutí. Režisérovi se povedlo odlehčit toto vážné téma, ale zároveň nepřipravit diváky o mrazení v zádech. Odlehčený tón v kontrastu se zachovaným Čapkovým apelem je jasným poselstvím tohoto představení,“ řekla Tomášková.

Principál, zakladatel divadla Aqualung a renomovaný oční lékař Lubor Šplíchal o divadle mluví jako o retro-sci-fi-fantasy divadle. „Tato paradoxní charakteristika nejlépe vystihuje český a suchý anglický humor, který je divadlu hodně blízký a o který v tomto divadle jde. Představení doplňuje živá hudba,“ dodala Tomášková.

Natáčení videoklipu k písni Mužoretka od klatovské skupiny Trautenberk.
Trautenberk natáčel v Klatovech klip k nové písni Mužoretka, Anička zazářila

Divadelní soubor tvoří herci, kteří mají angažmá v mnoha zavedených pražských i mimopražských divadelních scénách, hrají ve filmech i v televizních seriálech. Soubor Divadla Aqualung je proměnlivý a v současnosti jej tvoří Eva Leinweberová, Zita Morávková, Barbora Valentová, Barbora Mošnová, Markéta Mandová, Václav Krátký, Václav Rašilov, Miloš Mazal, Patrik Vojtíšek, Zbigniew Kalina, Petr Gelnar, Ondřej Lážňovský a další.

Vstupenku za 350 korun mohou diváci koupit on-line na webu kulturavplane.cz nebo osobně v infocentru na náměstí. Pro děti do 12 let a seniory stojí vstupné 200 korun.