Návštěvníci akce si úroveň účinkujících vesměs pochvalovali, jak mezi diváky zaznělo, na festivalu nebyla žádná slabší kapela, všechny zahrály výborně. Vedle pořádajících domácích Neurotic Machinery se v premiéře před publikem představila další kapela z tachovského okresu, Psora. Kromě toho vystoupili Zodiac, Poppy Seed Grinder, Shampoon Killer, Wictims a další.

Příjemným překvapením byli Stellaris, kteří přijeli jako náhrada. "Dvě kapely nám s omluvou na poslední chvíli odřekly, náhradu jsme sháněli poměrně pracně, ale podařilo se," uvedl jeden z organizátorů.

Výstavu obrazů Jana Rybeckého a Andreje Vystropova zahájila v pátek vernisáž.
FOTO: Umění nezná hranic. Rybecký vystavuje s Vystropovem

Vystoupení závěrečné kapely Tortharry, která patří k nejlepším a nejvyhledávanějším deathmetalovým skupinám na české scéně, zkrátilo před jedenáctou hodinou večer nařízení policie k ukončení festivalu. "Pro nás jako organizátory je důležité, že lidé byli s úrovní festivalu a vystoupeními jednotlivých kapel spokojeni," zhodnotil za pořádající kapelu Michal Šedivý. "Kaňkou byl závěr, kdy po desáté hodině večer přijela městská policie a po ní také státní. Jak nám policisté sdělili, lidé prý volali se stížnostmi na hluk celé odpoledne. Akci jsme ale měli řádně nahlášenou," uvedl organizátor s tím, že po desáté hodině večerní zvukař snížil hlasitost aparatury. Ani to ale nepomohlo, festival musel být přibližně v polovině závěrečného koncertu předčasně ukončen.

"Přesto bych rád poděkoval všem obyvatelům Tachova, kteří jsou k naší akci, kterou pořádáme jednou do roka, tolerantní," doplnil Šedivý.