V prvním kole, které potrvá do 31. ledna, mohou hudební fanoušci nominovat své favority formou SMS zprávy, nebo odesláním nominačního formuláře. Z tohoto hlasování vzejde pět nominovaných v každé z devíti kategorií, kterými jsou Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Akce a Film roku. O vítězích se následně rozhodne v únoru ve druhém kole. V něm bude možné hlasovat už jen formou SMS zpráv. Kompletní pravidla najdou fanoušci na webu ankety.

V areálu DEPO2015 v Plzni se slavnostní vyhlášení uskuteční už podeváté. Během šestihodinového večera, který proběhne pod moderátorskou taktovkou Marka Taclíka a Žofie Dařbujánové, budou honorováni tři nejlepší interpreti či kapely v každé kategorii. Vítězové obdrží bronzové sošky z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka.

Půjde přitom o nejexkluzivnější finálovou show v celé více než třicetileté historii této prestižní ankety. „Při vší úctě ke všem osobnostem, které jsme od devadesátých let na žebříkovských pódiích hostili, si troufám tvrdit, že takovou personu, jakou je Jiří Suchý, jsme tady ještě neměli! A navíc s naprosto jedinečným koncertním programem a se semaforskou kapelou za zády,“ uvedl ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

Dvaadevadesátiletý plzeňský rodák Jiří Suchý v rozhovoru pro magazín iREPORT, který anketu pořádá, dodal s humorem sobě vlastním: „Vy to možná nevíte, ale já už nejsem mlád. A tak jsem svá vystoupení mimo Divadlo Semafor silně omezil, už mě to zmáhá. Ale tohle pozvání mě potěšilo, na své rodné město mám spoustu vzpomínek a jsem i čestným občanem Plzně, toho si velice vážím.“

Předprodej vstupenek za 690 Kč a VIP passů, které za cenu 1490 Kč zajistí bezplatnou konzumaci a další benefity, probíhá v síti Ticketlive.

Mezi oceněnými minulého ročníku byli Vypsaná fixa, Chinaski, Lucie, Marek Ztracený, Tomáš Klus, David Koller, Miro Žbirka, David Stypka, Ewa Farna, Eva Burešová, Kateřina Marie Tichá, Anna K, Cocotte Minute, Mirai, Tereza Balonová, LABe, Marcell, Rock for People, Hrady CZ, Metronome Prague a filmy Banger., PSH Nekonečný příběh a Tajemství staré bambitky 2. Laureátem zvláštní ceny Žebříku se stal Michal Pavlíček.