Autor mnoha známých hitů, ale také muzikálů a filmové hudby, člen slavného Elánu, zavítá do Tachova se svojí kapelou. Po delší době, jak Deníku exkluzivně řekl, si zazpívá ve svém rodném kraji. „Jsem vlastně rodákem ze západních Čech. Narodil jsem se v Karlových Varech, můj otec pocházel z Plasů,“ řekl Deníku dobrou češtinou Patejdl. „V Tachově tak budu mít příležitost si zazpívat v rodném regionu a už se na to těším. Těch příležitostí vystupovat tady není mnoho, o to více se těším. Mám tenhle kraj rád,“ dodal.

Návštěvníci festivalu, na němž Patejdl vystoupí v sobotním večerním bloku mezi kapelami jako jsou třeba Doga nebo Škwor, uslyší všechny jeho slavné hity ze sólové kariéry, dále písničky z filmové trilogie Fontána pre Zuzanu. „Také mám připraveny písničky, které jsem složil a zpívám se skupinou Elán,“ doplnil.

Festivalové prostředí má slovenský umělec rád a tachovskému publiku slibuje kvalitní zážitek. „Muzikanti v mojí doprovodné kapele jsou špičkoví, zkušení. A vím, že Tarock je čistě rockový festival, a tak divákům zkusíme zahrát i rockovější věci, které máme v repertoáru.“

Festival začíná v pátek 12. července po druhé hodině odpolední. Zahájí jej kapela Digger a vůbec celá páteční odpoledne a večer bude ve znamení především regionálních kapel. Zahrají například A.F.T., The New Morning, Excentr, ale také Kečup, Krucipüsk či Miloš Dodo Doležal. Sobotní program zahájí kolem poledne další regionální parta, Maťáci z Ošelína. Následují Street 69, Törr, Titanik, Alkehol a již zmínění interpreti. Vstupenky jsou k sehnání v běžných předprodejích, nebo na místě.