Můžete nám popsat historii kapely?

Úplně první zkouška byla v únoru 2006. Ale o založení kapely jsme začali mluvit necelý rok předtím. To ještě nebylo úplně jasné, jaký styl budeme hrát. U zrodu byla Eva Radová (klávesy), Míla Oktábec (lesní roh) a já, tehdy ještě na baskřídlovku. Brzy jsme zjistili, že tak to nikam nevede a začli hledat další členy, nakupovat nástroje a cvičit. Sehnala se zkušebna a po roce příprav byla první zkouška ve složení Eva (klávesy, příčná flétna, zpěv), Míla (lesní roh), Jirka Vaněk (trumpeta, zpěv), Luboš Lejnar (bicí), Jirka Danko (kytara) a já na basu. Zpočátku jsme hráli převzaté písně, pak přišly vlastní Myší bál, Mořeplavci a dnes máme jen vlastní repertoár zhruba na hodinu hraní. Následovaly změny v sestavě, v roce 2007 přišel Jirka Zahrádka na baskřídlovku a jeho žena Helena. Po dalším roce odešel bubeník Luboš a zpěvačka Eva. Po roční pauze jsme se vzchopili a hrajeme dál.

Proč jste si vybrali zrovna ska?

Z původní sestavy jsme všichni od mala hráli v místním dechovém souboru, takže máme vztah k dechovým nástrojům a k hudbě s nimi vůbec. A na ska se nám líbí veselost a jednoduchost. I když s původním jamajským ska má to naše pramálo společného.

Jak vznikl název? Je to spontánní náhoda nebo promyšlená strategie?

(smích) Odpovědi na tuhle otázku se snažíme raději vždy vyhnout. Je to taková promyšlená nepromyšlená náhoda nenáhoda (smích) Při debatě o názvu kapely padaly nejrůznější návrhy. Pak někdo řekl ze srandy Nakoplá čutora. Nejdřív jsme se tomu jen pousmáli, později to hodili do překladače na internetu a v italském překladu nám vyjelo Scavare Fiascheta. Menší úpravou a zkomolením vzniklo Skavare Flascheta. Žádný hlubší význam to nemá. A po čase jsme zjistili, že to ani v italštině nic naznamená.

Jaká je aktuální sestava kapely?

Krom toho, že Míla obohatil hraní kromě lesního rohu také tenor saxofonem, tak z původní sestavy nás opustila jen zpěvačka a klávesačka Eva a bubeník Luboš. Na jejich místa nastoupily zpěvačka Maruška Bošková, klávesačka Nicole Bartošová a bubeník Jindra Nový. No a trumpetista Jirka Vaněk s námi měl zrovna včera (21.8.) poslední koncert a jeho místo nahradil Honza Boháček. Tak mu děkujeme za společný čtyři roky koncertování.

Věnují se členové kapely ještě jiné muzice?

Z aktuální sestavy jen já a hornista Míla občas v dechovém souboru.

Kdo tvoří hudbu a texty – je to autorské, nebo kolektivní dílo?

Texty písní skládám já. Hudbu z větší části také, i když ne ve všech případech, ale konečné úpravy děláme s kapelou na zkouškách. Dvě písně nám složil také místní doktor Tomáš Böhm. A také bývalá zpěvačka Eva se na skládání podílela a nedávno také jednu píseň vymyslela

Co je cílem kapely?

Určitě natočit CD, což se snad brzy povede. Ale hlavně hrát, bavit lidi a užívat si muzikantského života. Protože hraní je naše Hobby.