Oba předvedli pohodovou show, kterou umělo publikum ocenit. „Dalibor je skvělý. Poslouchala jsme ho už v osmdesátých letech, nezměnil se. Písničku Hurikán prožil naprosto dokonale, dodnes mě dostává do kolen," rozzářila se dvaapadesátiletá Blanka Bečvářová, která na Koupák přijela až z Chebu. „Publikum bylo bezvadné," pochválil naopak zpěvák Janda. „Neřeším, jestli hrajeme v Ostravě nebo Plzni, ale tady v Plané je fantastické prostředí. Hlavně, že nám přálo počasí," dodal. Jeho slova pak doplnila dcera. „Publikum bylo famózní, hrálo se skvěle. Jsem ráda, že jsem zde mohla být," řekla Deníku muzikantka, která na Koupáku pokřtila své nové album Narovnaná v zádech.

Sobotní festival zahájila dvojice kapel Pororoca a Eternal Fire, následovala dívčí kapela 5Angels, zmínění Dalibor Janda, Mňága a Žďorp, Turbo a na závěr tvrdá pecka – Ramm Stein! CZ.

Ta fanoušky potěšila ohňovou show a velmi povedeným vystoupením, které se prakticky nelišilo od německého originálu. Když před půlnocí vyšlehly první plameny a jiskry, fanoušci zůstali jen v úžasu. První řady pak divoce skákaly, tvrdá muzika jim dělala vyloženě dobře.

Plánský Koupák pořádá zdejší agentura Erion v čele s Jiřím Fejtem. V sobotu se jí podařilo přilákat do prostoru koupaliště třináct stovek hudbychtivých lidí. „Každý rok se modlíme za skvělé počasí. Bylo pod mrakem, nebylo parno," oddychl si Fejt.

Publikum v Plané je už zvyklé na určitý standard. „Dáme jim kvalitní zábavu. Plusem je, že se zde mohou i bohatě občerstvit. Najdou v areálu vše, co k celkové spokojenosti potřebují," mínilpořadatel s tím, že letos se zaměřili i na vyžítí dětí. Pro ně byly připraveny různé atrakce.

Při tak velké akci je pro pořadatele důležitá i zpětná vazba. Koupák jí podle Fejta získává pozitivní. „Lidé si nestěžují ani na hluk. Plánští vzali Koupák jako vyvrcholení svého kulturního vyžití," řekl.

Tomu by nahrával i fakt, že festival byl několikrát po sobě vyhlášen v internetové anketě Tachovského deníku nejlepší kulturní akcí roku. Převálcoval tak například větší tachovský Tarock.

Jiří Fejt už má v hlavě plány na příští rok. Neche ale předjímat. „Teď si odpočineme. Na podzim se pustíme do další přípravy. V hledáčku máme několik kapel zvučných jmen. Vše je ale otázkou termínů," uvedl s tím, že nechce být zatím konkrétní.