K výročí bitvy u Tachova v době husitských válek se vztahují Husitské slavnosti, které se v Tachově konají vždy jednou za pět let. V roce 2022 se připomíná 595 let od bitvy na vrchu Vysoká a oslavy, které připadají na první srpnový víkend, jsou podle informací Městského kulturního střediska Tachov v přípravné fázi.

Konkrétnější podobu má už program festivalu letních koncertů v národní kulturní památce Jízdárna Světce. Cyklus Dveře jízdárny dokořán zahájí 5. června 2022 koncert houslisty Václava Hudečka a cembalisty Martina Hrocha. Na programu bude od června do září pět koncertů.

Tři milníky má na příští rok kulturní program ve Stříbře. Na sobotu 11. června jsou plánovány Městské slavnosti, od 31. července do 21. srpna se na náměstí uskuteční výstava velkoformátových fotografií Amazonka a 10. září pozve město na program spojený s Dny evropského dědictví. Jak uvedl ředitel MKS Stříbro David Blažek, také v příštím roce by se ve Stříbře mělo uskutečnit několik koncertů předních českých hudebních skupin.

V přípravě je také kulturní program v Konstantinových Lázních. Návštěvníci nepřijdou o hlavní akce, kterými v lázních jsou již tradičně květnové zahájení lázeňské sezony, červencový Revival fest a srpnová Lázeňská struna. Vyvrcholením kulturního programu v Konstantinových Lázních by měl být 9. prosince 2022 vánoční koncert Lenky Filipové.