Hlavní pořadatelkou bálu je Miroslava Válová. „Jsem ráda, že si lidé našli cestu i na šestnáctý ročník Tříkrálového bálu. Je skvělé, že se lidé převlékli do obleků, které symbolizují třicátá léta," řekla Válová.

Celý duch bálu se totiž nese právě v období třicátých let. I kapela Dixieland z Plané přizpůsobila svou hudbu třicátým letům. Proto hrály hlavně dechové nástroje, které podtrhovaly sobotní atmosféru v olbramovské hospodě.

„Na programu večera je hlavně tančení. Také je zde tombola, ve které se mohou vyhrát věcné ceny. Také se budou volit nejlepší převleky a nebude samozřejmě chybět volba krále Olbramova. Ten se zvolí jednoduše. Ten kdo najde v zapečeném koláči korunu, dostane královské pravomoci," komentovala program Válová.

V letošním roce se stal králem Olbramova Josef Vajskebr, který na bál přijel z Plzně. „Jezdím sem poslední roky pravidelně. Člověk se tu vyřádí a je to v trochu jiném duchu. Těší mě, že jsem se stal králem bálu a to ještě v den, kdy se počítaly hlasy prezidentských voleb. Svůj úřad budu spravovat s velkým nasazením," uvedl po svém zvolení Vajskebr.

Program běžel téměř do jedné do rána, kdy byl celý taneční parket plný tančících párů i jednotlivců. „Těším se, že v příštím roce půjdu na ples znovu. Popovídám si tu s přáteli a mám možnost si pořádně zatančit," dodal na sklonku večera Vajskebr.

Lukáš Hilpert