První se uskuteční v sobotu 2. června, letní premiéra se bude konat první červencovou sobotu.

Duší divadla je Michal Pavlík, který letošní sezonu krátce představil. „V sobotu druhého června začínáme v 17 hodin a divákům chceme představit mariánskolázeňské Divadélko, které působí při domu dětí a mládeže," uvedl Pavlík.

Divadélko předvede reprízu představení Světáci ve víru velkoměsta.

„Tradiční letní premiéra je pak přichystána na sobotu sedmého července od 17 hodin. Letos se herci představí s inscenací Rebelové míří na západ, která vznikla inspirací retro filmem Filipa Renče," popsal mladý divadelník.

Příběh o jedné mladé lásce na pozadí léta roku 1968 je zasazen přímo do místa, kde bude mít premiéru a na rozdíl od filmu končí šťastně. „Díky happyendu si diváci budou moct na konci oddechnout, že vše dobře dopadlo a budou odcházet klidní a spokojení," konstatoval principál souboru.

Čtveřici hlavních hrdinů ztvární Lucie Kracíková, Jaroslav Blažek, Jan Hrdlička a Viktorie Rečková. Vstupné na obě představení je dobrovolné, místa se předem nerezervují. „Protože hrajeme na své scéně jen tato dvě představení za sezonu, hrajeme i v případě deštivého počasí. V takovém případě prosíme diváky, aby se nenechali počasím odradit a přišli s deštníky," doporučil Pavlík.

Divadlo Podkova se nachází v Pavlovicích, v části Josefova Huť – na levém břehu řeky Mže přibližně 50 metrů po proudu od hospůdky Za Řekou. Více informací o divadle najdete na internetových stránkách: www.divadlopodkova.estranky.cz