Děti z Kladrub a okolí si užily veselý víkend při maškarním reji v kladrubském sále U Koruny. Sál zaplnilo 85 masek a celkem s rodinnými příslušníky se na parketu sešlo na 250 účastníků. Nuda nebyla, o veselé zápolení se postarali klauni Milan a Hugo, kteří měli pro děti řadu soutěží. „Já netancuji, to mě nebaví, ale soutěžím, hádal jsem třeba správné názvy pohádek,“ řekl nám devítiletý Josef Říha z Kladrub.

Děvčata byla odvážnější. „Jo, je tu zábava, tancujeme a taky si hrajeme,“ hlásila nám pětiletá Sabinka Žáková. „Jsem totiž motýlí víla, maminka mi sama ušila kostým a ještě mi krásně načesala vlasy,“ pochlubila se blonďatá víla. Do soutěže vtáhli klauni i dospělé. Když nastalo přetahování lanem dospělých s dětmi, dlouho byly síly vyrovnané. Nakonec ale dospělí vyhráli. „To je poprvé v historii ČR, kdy nad několikanásobným počtem dětí vyhráli dospělí,“ kroutil hlavou překvapený klaun. „No, ale byla to teda fuška, měl jsem co dělat s takovou převahou,“ smál se Václav Stahl.

„Jsem ráda, že je tu bohatá kultura, každou chvíli můžu s malou Vendulkou někam jít. Chodíme na divadlo, na hřiště i do kláštera, pro děti jsou tu často různá sportovní klání,“ je spokojená s bohatou nadílkou kladrubského kulturního programu Lenka Křenová. „Naše město se snaží občanům vyjít co nejvíce vstříc. Teď je tu hodně plesů, máme tu divadelní soubor, naši občané si dokonce sami nafotili kalendář, který je právě u nás v prodeji,“ chválí kladrubské občany za výbornou spolupráci Eva Pomyjová.