A když už je vše připraveno, zbývá jen doufat, že se nepokazí počasí. A to se právě stalo v pátek večer na rockovém festivalu Tarock v Tachově, Dlouhé týdny panovalo příjemné letní počasí, bez deště a bez bouřek.

Ale právě v páteční večer, kdy začínal hlavní program prvního dne festivalu, vtrhla nad Tachov bouřka se silným vytrvalým deštěm. Fanoušky rockové muziky to ale neodradilo a na festival přišli. V bezpečí pivních stanů a přístřešků se jich před deštěm schovávalo několik stovek. Několik desítek statečných ale počasí neodradilo. Užívali si koncert tachovské bigbítové legendy Excentr.

Právě při Excentru se spustil nejprudší liják. "My jsme byli v bezpečí velkého krytého pódia. Ale ti fanouškové si zaslouží potlesk a poklonu, že byli na dešti před pódiem a povzbuzovali nás," shodli se muzikanti tachovské kapely.

Déšť postupně ustával a po zbytek večera už přicházely jen drobné přeháňky, a tak se před pódium vydala i většina zbývajících návštěvníků festivalu, aby mohli sledovat koncerty skupin Anacreon, Kečup, či Krucipüsk.

Festival pokračuje v sobotu.