Přehlídku zahájil soubor Komedyjanti z Tachova, který zahrál pohádky ze sbírky Fimfárum od Jana Wericha.

Na ně navázal Kulturní a okrašlovací spolek Čkyně se svou hrou Komedie o muži, který si vzal němou, která je dílem francouzského spisovatele a dramatika, nositele Nobelovy ceny za literaturu z roku 1921, Anatola France. Tato hra zachycuje bohatého pařížského soudce, který se zamiluje do krásné, leč němé Kateřiny. Po čase však manžel zalituje, že má němou manželku i pošle pro známého pařížského lékaře, který Kateřinu vyléčí. Té se však pusa rozjede trochu více.

Další den patřila prkna divadelníkům ze Stříbra. Jako první vystoupil Divoch se svou pohádkou O princezně Rybě. Poutavý děj se odehrával nejdříve ve mlýně, pak se přenesl na strašidelný zámek a vyvrcholil královskou veselkou. „To byla pěkná pohádka, moc se mi líbil čaroděj Řimbuch a strašidla,“ byl spokojený šestiletý Jan Růžička.

Po tomto představení nastoupila mladší formace Divocha, a to Divoch junior – studio X. Ti představili autorskou hru Pepy Strnada Únos. „Únos se povedl, určitě stál za shlédnutí,“ tvrdí Hana Chválová ze Stříbra. „Jde o lehce erotickou komedii, která přilákala přes šest desítek diváků a herecké výkony mladých „Divochů“ byly opravdu reálné a humorné,“ pochválila Studio X vedoucí staršího souboru Divoch Hana Chválová.

Spokojen byl i ředitel MKS Petr Patočka. „Vzhledem k tomu, že týden před tím tu byl TARTAS, což byla přehlídka dětských souborů, byla návštěvnost PUSY celkem uspokojivá. Čtyři soubory rozložené do dvou dnů je myslím tak akorát, přespolní soubory bychom však chtěli každoročně obměňovat,“ říká Petr Patočka, který dodal, že nejvyšší návštěvnost mají vždy soubory místní.

Martina Sihelská