„Premiéra se odehraje na naší domovské scéně, tedy ve stříbrském kině Slavia. A protože výtěžek ze vstupného jde na pomoc handicapovaným z Domova pro osoby se zdravotním postižením v Milířích, tak doufáme, že nás přijdou diváci podpořit v co největším počtu. Myslím, že nebudou litovat, uslyší nejlepší hlášky z filmu a uvidí nevídané,“ pozvala na akci vedoucí souboru Divoch Hana Chválová.

Všechny zkoušky, které se konají každý středeční večer, jsou plné smíchu. Hlášky z filmu jdou ochotníkům prý velmi lehce, ostatně k tomu prý ani nepotřebovali psaný text, protože je všichni znají z filmu, a tak si zkoušky všichni parádně užívají. Navíc jsou všichni natěšeni po dvouleté covidové pauze. Diváci se prý mají nač těšit. A bude i kapr ve vaně nebo úžeh v elektrické troubě. A také skvělá scéna s noky.

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla se letos v červnu opět vrací do kláštera v Kladrubech.
Festival v Kladrubech: Tanečnice dovede diváky K Madoně se rzí

Rázného veterána Krause si zahraje Jiří Bohuslav. „Tak ty role tu máme zajímavě rozdělené a myslím, že každý se té své zhostil se vší parádou. Ostatně i já si tu pořád vychutnávám tu větu o skvělých bramborových knedlících naší maminky, které nejsou noky. Lidé, opravdu přijďte, smíchu je pořád potřeba,“ láká na premiéru Jiří Bohuslav.

Divoch se na komedie specializuje. Kromě nich divadelníci rádi hrají i pohádky. Za svou třicetiletou kariéru hráli řadu komedií, k některým se pak po čase vrátili, jako například k Dívčí válce. Nejraději ale prý mají Noc na Karlštejně, kde herci předvedli i pěkná pěvecká vystoupení.