Na domácí prostředí bude jistě spoléhat při rockové lize skupina Born In Pripyat, kterou založil v roce 2005 bubeník tachovské kapely Neurotic Machinery Bárt. Formace, která uvádí, že hraje emo metal core, se geograficky zařazuje do Mariánských Lázní, Plané a Plzně. Kromě Bárta v kapele hrají a zpívají Looser, Kochy, Bekend, Miro a o ženský vokál se stará Maki.

Ze severních Čech přijede do Tachova soutěžit rocková skupina Grock. Její členové pocházejí z Mostu, Teplic a Bíliny a hrají klasický heavy rock.

Třetí kapelou, která se u bowlingu představí, je Okrozom z Karlovarska. Podle informací na webových stránkách skupiny vytváří Okrozom netradiční formu metalu, podtrženou jemným dívčím hlasem. Zpěvačka Veronika Savincová je také jednou z hlavních autorek kapely. Spolu s ní v Okrozomu hrají Jan Tölg, Petr Tyr, Josef Kalvas a Zdeněk Randa.

Součástí České rockové ligy v Tachově bude vystoupení dvou hostů. Jedním je domácí rocková formace Excentr, druhým je přední česká rocková skupina Doga. Ta je v poslední době na Tachovsku poměrně častým hostem, nedávno hrála v Lidovém domě a minulý týden na festivalu Pabro na Butově.

Česká rocková liga v Tachově začíná 5. června ve 20 hodin na letním parketu u bowlingu a prvních sto návštěvníků se může těšit na malý dárek. „Prvních sto lidí, kteří si zakoupí vstupenku za dvě stě korun, dostane cedečko zdarma,“ uvedl provozovatel parketu Josef Bělčický.