Přes sto upírů, zombie a různých strašidelných postav se sešlo na plese v Konstantinových Lázních. Byl nazván Plesem upírů a někteří měli opravdu strašidelné kostýmy.

Již v pořadí jedenáctý obecní ples byl zahájen v osm hodin večer v tanečním sálu místní restaurace v Konstantinových Lázních. Každý rok je vymyšleno nové téma a letošní rok vyhráli upíři. Součástí každého plesu je vždy doprovodný program. Ten se i letos opakoval, jelikož měl minulý rok veliký úspěch.

„Dnešní večer je tematicky spojený i s doprovodným programem. Hlavním překvapením večera je příchod Drákuly. Jde o takové divadlo," představil program starosta obce Karel Týzl.

Ten ještě dodal, že celý tým, který ples připravoval, pracoval velmi dobře. Jde o zaběhnutou akci. Již v půl deváté večer byli téměř všichni návštěvníci plesu přítomni. Bylo vyprodáno.

„Lístky jsme si koupili, jakmile se začaly prodávat. Bylo to první lednový týden. Chodíme pravidelně každý rok a moc se nám tu líbí. Těšíme se na celý program," řekli Deníku manželé Bízkovi z Bezdružic.

Výzdoba celého tanečního sálu byla v duchu upírů, na stěnách byli pověšeni papíroví netopýři, lidé měli rtěnkami namalované skvrny od krve a jejich hábity byly dlouhé a temné. Mužská část měla na hlavě cylindry a ženská část měla rozcuchané vlasy nebo vyčesané do drdolu.

„Moc nás těší, že většina přítomných přišla oblečená v kostýmu. Líbí se nám detaily výzdoby a celého sálu. Kapela je skvělá, ale můj manžel moc netančí," dodala se smíchem Nikol Hauck.

Program po celý večer byl opravdu bohatý. Návštěvníky večerem doprovázela kapela Karavel, bylo připraveno kolo hrůzy, hudba s upíří volenkou a zmíněné půlnoční překvapení Drákula přichází.

Iveta Luňáková