Kus vychází ze stejnojmenné knihy Dona Miguela Ruize a je v podstatě souborem moudrostí starých Toltéků. „Moudrosti představil Jaroslav Dušek se svým malým hudebním doprovodem. Jednotlivé dohody jsou proloženy písní," řekl Deníku pořadatel Jan Florian. „Hra pojednává zejména o filozofických myšlenkách o výchově dětí."

Vystoupení Jaroslava Duška navštívily i dvě kamarádky z Prahy. Představily se jako Nicol a Marie. Oběma je dvacet let. Nicol je studentka, Marie je webdesignérkou. „Vystoupení mě oslovilo, všechny moudrosti, které Dušek řekl, jsem od svých rodičů slyšela," konstatovala Nicol. Přiznala se, že jí výchovné myšlenky připadaly doposud normální. Nyní si prý uvědomuje, že by se měla nad vším více zamyslet. Dílo ji oslovilo. „Většinou ale chodím na komedie. Jaroslav Dušek mě nicméně neoslovil jen touto hrou, ale i tím, že hrál v Pelíškách. Nebudu si na nic hrát, byla jsem zvědavá, jak hraje naživo," sdělila studentka. „Dotáhla mě sem maminka, která četla knihu. Mě to zaujalo a líbí se mi to," doplnila Marie.

Autor předlohy dramatického výstupu Don Miguel Ruiz je mistrem tradičního tajného učení starých Toltéků. Desítky let předává jejich moudrost ve spojení s moderním myšlením svým žákům a vede je k osobní svobodě. „Kniha je praktickým průvodcem osobní svobody. Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky," anotuje vydavatel tištěnou publikaci.

O čem Čtyři dohody hovoří?

První dohoda:
Nehřešte slovem

Druhá dohoda:
Neberte si nic osobně

Třetí dohoda:
Nevytvářejte si žádné domněnky

Čtvrtá dohoda:
Vždycky dělejte vše, jak nejlépe dovedete