Výstavu zahájili krátkým hudebním výstupem žáci uměleckých škol z Konstantinových Lázní a z Boru. „Pro náš klub je letošní výstava o něco významnější, slavíme totiž patnáctileté výročí," uvedla předsedkyně klubu Pavla Kabíčková a představila návštěvníkům hrneček, který byl vydán k výročí klubu.

Na výstavě jsou k vidění nejen obrazy, ale také sochy, šperky a keramika. Kromě dlouholetých členů se prezentují někteří nováčci. „Členství v Klubu výtvarníků Borska není nijak omezené. V podstatě se mezi nás může dostat každý," vysvětlila Deníku předsedkyně. „Tedy každý, kdo se věnuje výtvarné činnosti, podá přihlášku a souhlasí se stanovami. Stačí přinést ukázku výtvarné práce, my to posoudíme a pak rozhodneme," dodala a spolu s dalšími členy se shodla, že uchazeč by měl také tzv. lidsky sedět, tedy rozumět si s ostatními.

„Teď má náš klub devatenáct členů nejen z Boru a okolí, ale prakticky z celého Tachovska. Počet členů omezen není," uvedla dále Kabíčková.

Výstava na Malé scéně v Konstantinových Lázních potrvá do 27. května a otevřena je vždy ve čtvrtek a v sobotu odpoledne.