VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 15:24

VIDEO: První cestující projeli tunelem u Ejpovic

Rokycansko, Plzeňsko – První nákladní vlak ve čtvrtečním podvečeru, dalších dvanáct těžkotonážních souprav během noci a v pátek ráno premiéra pro cestující! Nejdelší železniční turnal v Česku na trase z Rokycan do Plzně je zprovozněn.

včera 12:11

Starou Šumavu čtou i v San Franciscu

Kašperské Hory – Téměř dvanáct a půl tisíce sledujících nasbíral za čtyři roky fungování facebookový profil Stará Šumava.

včera 11:55

Květa spočine v bílé rakvi

Rokycany – V sobotu po jedenácté hodině se rodinní příslušníci a známí rozloučí s Květou Daňovou.

včera 06:00

Nejdelším tunelem v Česku projede dnes první vlak

Jižní část Ejpovického železničního tunelu se otevře ve čtvrtek v podvečer.

14.11.2018

FOTO: Rafička pro Ivu Janžurovou

Horšovský Týn - Herečka Iva Janžurová obdržela v úterý večer Zlatou rafičku – hlavní cenu festivalu Juniorfest – za přínos dětskému filmu.

13.11.2018

Pěstouni v kraji chybí

V Plzeňském kraji je po Ústeckém nejvyšší počet ohrožených dětí. Pěstounů je stále nedostatek.

13.11.2018

Populace tetřeva na Šumavě roste

Šumava – Tetřevů na Šumavě mírně přibývá. Vyplývá to z výsledků opakovaného výzkumu populace tetřeva, který provedly společně správy národních parků Šumava a Bavorský les.

AKTUALIZOVÁNO
13.11.2018

V Plzni na Borech hořel penzion, policisté zadrželi podezřelého muže

V úterý časně ráno zachvátily plameny penzion Bory na Klatovské třídě v Plzni. V budově bylo deset lidí, z toho čtyři děti. Jeden člověk se lehce nadýchal zplodin. Policie v souvislosti s požárem zadržela devatenáctiletého mladíka, který je podezřelý z obecného ohrožení z nedbalosti. 

11.11.2018

V nynějším týdnu při nehodách zemřelo 22 lidí, letos dosud nejvíc

Končící týden byl zřejmě na českých silnicích nejtragičtější v letošním roce. Podle předběžných čísel při dopravních nehodách v Česku od pondělí do dneška zemřelo 22 lidí, řekl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch. To je stejně jako za celý měsíc únor. V nynějším týdnu se odehrály dvě nehody se čtyřmi oběťmi, počet takových kolizí se tak letos v Česku zvýšil na čtyři.

11.11.2018

Přívětivé místo u nádraží

Šumavská ulice v Plzni se změní nejen otevřením autobusového terminálu.

11.11.2018

Násilník z Nýrska míří k soudu

Nýrsko – Na státní zastupitelství předala policie případ výtržníka z Nýrska, který napadl tři lidi a jednoho z nich zranil.

10.11.2018

Přibylo sražených chodců

Plzeňský kraj - Stoupl počet nehod s účastí chodců. Ti totiž nenosí reflexní prvky.

10.11.2018

Sezónní uzávěry chrání tetřeva

Šumava – Uzavřeny pro pěší turisty budou od pátku 16. listopadu až do 14. července příštího roku dvě turistické stezky na Šumavě, další stezka je od 16. listopadu uzavřena pro cyklisty.

10.11.2018

FOTOGALERIE: Pňovanský most omládne

Pňovany - Od čtvrtka dělníci vyměňují novou mostní konstrukci železničního viaduktu na lokálce mezi Pňovany a Bezdružicemi.Více než sto let stará ocelová konstrukce železničního mostu přes přehradu Hracholusky již dosloužila a vyžadovala rekonstrukci. Od čtvrtka dopoledne proto začala výměna starého mostu za nový.

9.11.2018

Kam na svatého Martina?

Plzeňský kraj - Lampionovým průvodem přivítají svatého Martina některé obce a města v kraji už v sobotu. Bílého koně světec tentokrát nechá ve stáji.

9.11.2018

Už počtvrté se bude sázet za nákup trik na Šumavě

Šumava – Sázení stromků na Šumavě za koupi trika pokračuje. Projekt WeLoveŠumava byl opět spuštěn a bratři Richard a Filip Brož, kteří za projektem stojí, spustili prodej již čtvrté edice trik.

8.11.2018

Na Bukováku zemřeli dva lidé, v nemocnici skončily i dvě děti

Mochtín – Tragická nehoda se stala ve čtvrtek po poledni za Mochtínem ve směru na Horažďovice. Na místě zemřeli řidiči, kterými byli Holanďan a žena ze Sušicka, a tři zranění, včetně dvou dětí, skončili v nemocnici. 

8.11.2018

Odumřelé smrky pomohly jezeru

Šumava – Jak šumavská příroda reaguje na velké plochy ponechané přírodním procesům a na vývoj klimatu, zjišťoval tříletý přeshraniční výzkum biologické rozmanitosti.

8.11.2018

Onemocníte rakovinou? Deník zmapoval nejzamořenější okresy Česka

/PROKLIKEJTE SI PODROBNOU MAPU/ Každý třetí Čech dostane rakovinu a každý čtvrtý na ni zemře. Nezvykle „smrtící“ oblastí v zemi je Plzeňsko. Lékaři tápou, proč tomu tak je.

7.11.2018

Mlč a bude to dobrý, říkal zdrogovaný prostitutkám

Plzeň – Dvaatřicetiletý Tomáš Frťala ze Slovenska, který podle obžaloby letos na jaře znásilňoval, bil a vydíral šest prostitutek na Domažlické třídě v Plzni, stanul ve středu před Okresním soudem Plzeň-město. Soudkyně Lenka Prýcová ho odsoudila k pěti rokům odnětí svobody ve věznici s ostrahou.

7.11.2018

Juniorfest startuje už v pátek. Nabídne novinky i setkání po padesáti letech

Plzeňsko, Domažlicko – V pěti městech Plzeňského kraje se od 9. do 15. listopadu koná mezinárodní soutěžní přehlídka filmů pro děti a mládež.

7.11.2018

Pozor na párky s hřebíky

Další otřesný pokus o zabití nebo zmrzačení psů se stal v Dobřanech na Plzeňsku.

7.11.2018

Štěňata vyhodil, aby hlady pošla na poli

Klatovy – Nic jiného mi nezbývalo, tolik psů bych neuživil. Udělal jsem chybu. Tak vysvětloval u klatovského okresního soudu Václav Mašek (49) z Radkovic u Měčína, proč zhruba dvě stě metrů od vsi vyhodil letos v červnu jedenáct štěňat.

5.11.2018

Lákaly Modravské pláně i Křemelná

Šumava - Celkem 875 zájemců vyrazilo letos se šumavskými průvodci divočinou. Na výběr měli ze 32 tras, z toho čtyř dvoudenních, s celkovou kapacitou cca 1300 lidí.

5.11.2018

Průměrná délka života se mezi kraji liší až o čtyři roky

/INFOGRAFIKA/ Nejdelší očekávaná délka života je v Praze, nejnižší na severu. Důvodem je životní prostředí, náročnost povolání i stres.

4.11.2018

Trápící se Plzeň srazil odchovanec Schleiss

Plzeň – Po třech porážkách v řadě hokejisté Škody Plzeň před reprezentační přestávkou sice urvali bod, ale trápení zdaleka nezlomili.

4.11.2018

Vejprničtí se bojí o psy. Nachází žiletky v salámech

Vejprnice - Žiletky v salámu nebo v párcích. Nástrahy skryté v uzeninách nalézají obyvatelé Vejprnic u svých domovů čím dál častěji.

3.11.2018

Zubožená fenka nalezená u Klatov zemřela

Klatovy – Tragický konec má příběh nemocné fenky anglického buldoka, která byla společně s mopsem nalezena ke konci října u silnice u Klatov.

2.11.2018

Malý kuandu je Humberto

V plzeňské zoo pokřtili malého dikobraze, bydlí u drápkatých opiček.

2.11.2018

Je čas přezout, v servisech se ale čeká i dva týdny

Plzeňský kraj – V zimě a na podzim mohou být silnice mokré, namrzlé nebo pokryté mokrým listím, čímž mohou být hůře sjízdné. Po ránu se také často vyskytují husté mlhy. Toto období s sebou přináší povinnost pro řidiče užít na vybraných úsecích a za nepříznivého počasí zimní pneumatiky.

2.11.2018

VIDEO: Sestřih toho nejzajímavějšího ze Setkání s hejtmanem

Podívejte se, co zaznělo na středečním Setkání s hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem v plzeňské Techmanii. 

2.11.2018

Bonjour, nalaďte se francouzsky

Plzeň – Kdo má chuť přenést se alespoň na pár dní do sladké Francie, neměl by minout letošní festival francouzské kultury Bonjour Plzeň.

2.11.2018

Pozor na dušičkové zloděje

Období dušiček a zvýšeného ruchu na hřbitově nahrává zlodějům.

2.11.2018

Dojemná starost o babičku a jak se z pilin stane tabák: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 31. října a ve čtvrtek 1. listopadu 2018.

1.11.2018

Seznam aktuálně pohřešovaných dětí, včetně těch, které neznáte z médií

V galerii najdete fotografie pohřešovaných dětí v České republice. Pokud jste některé z nich viděli, nebo máte informace, které by mohly vést k jejich nalezení, oznamte je, prosím, na lince 158 nebo na jakémkoli oddělení Policie ČR.

AKTUALIZOVÁNO
31.10.2018

Celníci zasahují ve Škodě Transportation kvůli daňovým únikům

Praha, Plzeň - Celníci spustili razii kvůli podezření z daňových úniků v souvislosti se Škodou Plzeň. Ve středu to uvedla Česká televize.

31.10.2018

FOTO: U Dobřan vypustili divoké koně

Dobřany – V aklimatizační ohradě na Šlovickém vrchu pobývali exmoorští ponyové měsíc. V sobotu byli koně slavnostně vypuštěni do celé pastviny.

31.10.2018

Knihovny se i přes konkurenci internetu a televize drží

Klatovsko – I přes konkurenci v podobě internetu a televize se knihovny stále drží. Počet čtenářů v knihovnách na Klatovsku neklesá, o přírůstek se starají hlavně nejmladší čtenáři. Přilákat děti ke čtení se knihovny snaží nejrůznějšími akcemi.

31.10.2018

Lázeňská dráha je rychlejší

Karlovarský kraj - Rekonstrukce železniční trati mezi Mariánskými Lázněmi a Karlovými Vary vyšla na více jak 829 milionů korun.

31.10.2018

Nezničitelní velesportovci ve Stromovce a sedmdesát let svoji: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 30. října 2018.

30.10.2018

Žena postřelená Albáncem zemřela

Rokycany - Paní Květa z Rokycan útok svého albánského partnera zbraní nepřežila.

29.10.2018

VIDEO: Recidivistu při dramatické honičce nezastavily ani výstřely

Klatovsko – Kriminálník z Klatovska opakovaně najížděl na policisty, kteří se ho snažili zastavit.

29.10.2018

Na debatě s hejtmanem se řešila budoucnost školství i financování sportu

Plzeňský kraj - Středeční setkání s hejtmanem Plzeňského kraje Josefem Bernardem se věnovalo zejména investicím ve sportu a také budoucnosti vzdělávání v technických oborech.

29.10.2018

FOTO: Republiku uctili vysazováním stromů i swingem

Domažlicko – Trikolora do klopy a provolání „Na republiku!“ znělo při slavnostních přípitcích po celý víkend, který byl ve znamení oslav stých narozenin republiky.

29.10.2018

PODÍVEJTE SE: Klatované oslavili výročí republiky

Klatovy – Ani vydatný déšť se sněhem neodradil v neděli dopoledne více než stovku Klatovanů od účasti na oslavě stého výročí vzniku Československa v parčíku Pod valy. Součástí bylo odhalení nového pomníku obětem první světové války, který v Klatovech chyběl 78 let.

29.10.2018

Oslavy výročí pod střechou

Plzeň - Nedělní sté výročí vzniku samostatného Československa kazil déšť. Lidé vyhledávali spíše zastřešené prostory. Na Tylovu Fidlovačku se stály fronty.

29.10.2018

Ve Stodě mají nová lůžka

Stod – Větší komfort čeká na pacienty ve Stodské nemocnici. Špitál totiž nakoupil nová lůžka včetně matrací a nočních stolků za miliony korun.

29.10.2018

FOTO, VIDEO: V Nýrsku slavili se Švejkem

Nýrsko – Už v pátek oslavili 100. výročí vzniku Československa v Nýrsku.

28.10.2018

Změnili ruiny v kreativní prostory, kam se lidé stále vracejí. Byla to ale dřina

Jakub Zajíc a Lukáš Žďárský se svým týmem zvládli už proměnit několik ruin v krásné a kreativní prostory, které si získali oblibu stovek lidí. Prvním projektem byla Radlická kulturní sportovna, pak následovala Kavárna co hledá jméno a Vnitroblock.

28.10.2018

Úspěch. Sudí Špindlerová se ukázala na mezinárodní scéně

Klatovsko – Fotbalová rozhodčí Zuzana Špindlerová z Klatovska byla Komisí rozhodčích UEFA přizvána k řízení utkání druhé kvalifikační skupiny pro ME U17.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT