Bývalá náměstkyně karlovarského primátora Monika Makkiehová skončila v policejní vazbě. Policie ji obvinila z poškozování cizích práv a podvodu. Její obvinění souvisí s vyšetřováním machinací v atletickém klubu AC Start.

Podle České televize bývalou náměstkyni vzala policie do vazby v pátek. Ve vazbě je tak kvůli možnosti ovlivňování svědků. Ve vazbě je rovněž ve stejné kauze už od loňského roku Vít Hořejš. Jeho obvinění souvisí se zadlužením AC Start.

„Podle obžaloby podané státním zastupitelstvím Vít Hořejš zatížil majetek AC Start fiktivními pohledávkami společnosti Quatro Ltd. vlastněné spoluobžalovaným Moravcem, za účelem poškození některých věřitelů. Krom toho dále ručil svým majetkem za některé závazky AC Startu. Jeho věřitelé se později obrátili na soud, kdy se snaží pomocí insolvence na majetek Hořejše a AC Startu nepřehlednou spleť transakcí zastavit a zprůhlednit, a dosáhnout uspokojení pohledávek všech věřitelů včetně například státu či města Karlovy Vary," uvedl Vít Lebeda, právní zástupce poškozených firem Divitia a Tubex CZ Group.

„AC Start byl přitom zadlužen mnohem více, než se původně zdálo. Zatčení Makkiehové tak může zřejmě souviset s fiktivními pohledávkami, za něž je stíhán Hořejš, neboť se o ně zajímala a zprostředkovávala jejich prodej, eventuelně s její účastí v jednom ze dvou nezákonně vystupujících výborů AC Startu, jimž soud odmítl za AC Start v insolvenci jednat a ustanovil opatrovníka," dodal advokát Vít Lebeda.

Makkiehová byla náměstkyní primátora za ODS. Po sporech ve vedení města ale byla vyloučena z ODS. Poté se stala kritikem tehdejšího vedení města. V roce 2010 také neúspěšně kandidovala za stranu Victoria.cz.