Vedení Holýšova, stejně jako v každém jiném městě, vynakládá nemalé úsilí i finance na likvidaci černých skládek. Momentálně se Holýšovští věnují skládce, která je pro ně už letitým problémem.

„Právě teď odstraňujeme černou skládku v lokalitě na Výhledech. Lidé si stěžují, že tam do rokle vytéká odpad, který zapáchá, ale ve skutečnosti jde o černou skládku,“ popisuje holýšovský starosta Antonín s tím, že v rokli se nachází spousta trávy, jablek, ale zároveň i staré gauče.

„Nevím, jestli to smrdí, ale chodím občas okolo a každopádně můžu říct, že žádná pastva pro oči to rozhodně není,“ říká obyvatelka Petra Moravcová. „Nechápu, proč to lidi dělají v místech, kde sami žijí. Každopádně by se s tím mělo udělat něco razantního,“ dodává.

Holýšovští nyní plánují problémovou rokli vyčistit a obehnat ji plotem, aby zde již další skládky nevznikaly.

„Černé skládky se u nás objevují každoročně, likvidujeme je prakticky rutinně,“ říká Pazour s tím, že skládky odpadu se objevují například u domu s pečovatelskou službou nebo u zahrádkářských kolonií.

„Snažíme se je likvidovat co nejdříve, ještě v jejich zárodcích, než se stihnou začít rozrůstat,“ dodává. Starosta poznamenává, že likvidace skládky si žádá odvoz několika kontejnerů odpadu a přijde město na několik desítek tisíc korun.