Prvním ze závodů bylo samotné mistrovství světa ve zdvihu klády v Litvě, kde překonal svůj rekord z minulého roku. „Byla to poměrně náročná cesta, necelých 1200 kilometrů, jeli jsme asi 15 hodin. Přijeli jsme na místo ve dvě ráno a jelikož už jsem mezi profesionály, tak bylo vše připravené – hotel, jídlo, registrace a vše kolem, což třeba amatéři nemají. Vstávali jsme po šesté a ve 12 hodin už jsme byli na závodech. Závodili jsme na pódiu, v takovém velkém amfiteátru. Byla to paráda. Zdvihl jsme o deset kilo více než vloni, ale šlo to ještě víc. Dát 180 kg na mistrovství světa je fajn. Ale i takový výsledek mezi top závodníky světa je dobrý, skončil jsem na děleném sedmém místě,“ řekl Vytiska.

Původně měl naplánovány ještě další dva závody v Polsku, ale nakonec se utkal ještě na dalším nečekaném v Litvě. Konaly se tam klasické strongmanské závody kdy se proti sobě postavila Litva proti Evropě. „Bylo to čtyři proti čtyřem. Byl jsem vybrán za Evropu i já proti litevským špičkám. Šlo ale spíše o srandu pro diváky. Vůbec nelituji, že jsem tam byl,“ uvedl Vytiska.
Pak následovalo několik set kilometrů do Polska na dva strongmanské závody Poháru národů. Na prvních skončil šestý a na druhých čtvrtý. „Bylo to super. Parádní atmosféra, diváci, užil jsem si to, i když z toho nebyl pohár,“ uzavřel sušický silák.