Složky záchranného systému vyrazily ve čtvrtek ráno do Smrkové ulice v Doubravce. Zde totiž vyskočil muž z okna v šestém patře. "Utrpěl zranění neslučitelná se životem, případ řešíme jako sebevraždu. Během prohlídky bytu 42letého muže jsme ale naši předmět připomínající granát, proto se přistoupilo k evakuaci celého domu i jeho okolí," uvedla k průběhu událostí mluvčí policie Hana Štefflová. "Na místo byl kvůli nálezu přivolán pyrotechnik z Teplic," dodala.

"Policisté běhali po celém domě, na všechny zvonili a dali nám pět minut na evakuaci," uvedl jeden z obyvatel šestipatrové bytovky. "Toho muže, který skočil z okna, jsem znal, byl to podivín. Záchranáři se ho snažili resuscitovat, ale nepřežil," dodal. Že s mužem byly problémy, potvrdila i další obyvatelka domu. "Bydlel zde s přítelkyní a dvěma dětmi. Z bytu často vycházel nadměrný hluk. Když ho to zrovna chytlo, tak odpaloval z okna rachejtle - jen tak, i když nebyl silvestr. Stěžovala jsem si na něj na sdružení vlastníků, ale zůstalo to bez jejich odezvy," řekla žena. "Ten muž tady bydlel tak 18 až 20 let, ale jen přibližně dva roky pracoval, zbytek času byl nezaměstnaný," prozradili další obyvatelé.

Na místo události dorazil také starosta Doubravky Michal Chalupný. "Pyrotechnik by měl dorazit někdy před polednem. Pokud by se hrozba výbuchu potvrdila, bylo by nutné evakuovat celý blok. Jsme připraveni občany dočasně ubytovat v sociálním centru, děti by mohly do D klubu, kde by si mohly malovat," uvedl starosta. Chalupný dodal, že přítelkyně sebevraha pracovala pro MO Plzeň 4 v rámci veřejné služby. "Jsme s ní spokojení, je na úklid pečlivá," řekl.

Hasiči pro evakuované obyvatele přistavili evakuační autobus. "Policie nás požádala o spolupráci, pomohli jsme s evakuací osob a vymezením bezpečného prostoru," řekla k události mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Přivolaný pyrotechnik nakonec zjistil, že podezřelý předmět, který policisté v bytě našli, je cvičnou protitankovou střelou. "Evakuace osob byla před jednáctou hodinou dopoledne ukončena," uvedla Štefflová.