U krajského soudu v Plzni se zpovídal z přepadení sedmnáctileté dívky, kterou oloupil a navíc nutil k orálnímu sexu.

Pliska se koncem roku 2017 vydával na sociálních sítích za Davida Stacha, tehdejšího útočníka hokejové Plzně. Podařilo se mu oblafnout čtyři dívky, jež mu v iluzi, že komunikují s pohledným sportovcem, poslaly své nahé fotografie. Pliska je poté vydíral. Vyhrožoval, že když s ním nebudou mít orální, anální či klasický pohlavní styk, snímky zveřejní. Mladé ženy z Klatovska, Domažlicka a Plzeňska, z nichž nejmladší bylo 17 let, ale vše oznámily, a Pliska tak stanul před klatovským soudem. Ten ho v srpnu 2018 potrestal 2,5 roky vězení, které mu podmíněně odložil na zkušební dobu tří let.

Teď se Slovák musel vydat ke krajskému soudu do Plzně, kde se zpovídal z loupeže a vydírání. „Přepadl mě maskovaný muž v rukavicích, kukle a s pistolí v ruce. Chtěl peníze, měla jsem u sebe jenom stovku. Zatáhl mě do výklenku bytovky, donutil mě kleknout si a požadoval orální sex. Brečela jsem a prosila ho, ať mě nechá být,“ vzpomínala u soudu dívka na chvíle hrůzy, které jí měl způsobit Pliska. Ten výpověď nekomentoval.

Plzeňský soud nyní zrušil rozsudek z Klatov a Plisku odsoudil k souhrnnému trestu odnětí svobody v trvání tří roků, jehož výkon byl podmíněně odložen na zkušební dobu v trvání pěti roků. Současně byl nad obžalovaným vysloven dohled a je povinen zaplatit poškozené jako náhradu nemajetkové újmy částku 70 000 Kč. Rozsudek není pravomocný.