Nešlo přitom o žádnou reklamu na cirkus, ale o vycházku s mazlíčkem, podobnou, jako absolvují třeba pejskaři.

„Šel jsem po Pražské ulici směrem k náměstí. Kouknu na druhý chodník a tam šel muž s tygrem. Došli ke kašně, byl kolem nich hlouček lidí. Já jsem šel do restaurace na večeři a když jsem jim tam řekl, že na náměstí je tygr, tak se mi smáli a ptali se, co beru za prášky. Ale pak museli uznat, že jsem měl pravdu,“ smál se Klatovan Zdeněk Svoboda.

Reakce lidí byly dvojí. Někteří se snažili se šelmou vyfotit, jiní se báli, že by poměrně velké zvíře, které bylo jen na vodítku, mohlo někomu ublížit. Podle chovatele Miroslava Lence z Horažďovicka, který je proslulý tím, že bere velké šelmy na vycházky po městech, ale žádné nebezpečí nehrozilo. „Je to osmiměsíční samička. Ta nikomu nic neudělá, mám ji na vodítku. Já ji takto mezi lidi beru běžně, byl jsem s ní už v Sušici, Horažďovicích či Plzni. Chci, aby si zvykla na lidi, na ruch, na auta,“ řekl Deníku Lenc, který podobně chodí na vycházky s mladou lvicí, kterou také chová. V minulosti byl v Horažďovicích, kde dříve bydlel, často vídán s pumami, nechával je proběhnout i po kašně.

Lencovu vycházku s tygřicí po Klatovech monitorovala v sobotu i městská policie. Důvod k zásahu ale neměla. „Strážník na místě vše prověřil. Chovatel měl zvíře pod kontrolou, bylo na vodítku,“ vysvětlil velitel klatovských strážníků František Kacerovský.