Šlo o reakci na vyjádření předsedy hnutí ANO 2011 z minulého týdne v poslanecké sněmovně.

Ministr financí Andrej Babiš se při projednávání vládní novely zákona o rozpočtovém určení daní obul do Plzně a Plzeňského kraje. „Víte, proč Plzeňský kraj není zadlužený? Proč tam postavili nejdražší depo na tramvaje na světě a nejdražší divadlo? Protože tam údajně byla největší báze ODS a ČSSD a měly široké lokty a udělaly si ten nejlepší koeficient," citoval Babiše hejtman Šlajs a upozornil, že se ministr Babiš projevil nekompetentně – mimo jiné i proto, že v Plzni se žádné nové depo pro tramvaje nestavělo. V novém depu na Karlově jsou pouze trolejbusy a autobusy, tramvaje zůstaly ve vozovně na Slovanech.

A nebyl to jediný Babišův přešlap. „Za patnáct let, co kraje existují, na kraji nikdy koalice ODS a ČSSD nebyla, pan Babiš by měl větší pozornost věnovat faktům. To, že je frustrovaný z toho, že se v Plzni po volbách nepodařila koalice s hnutím ANO, je jeho problém," řekl Šlajs.

Babišovy výroky odmítá i náměstek plzeňského primátora Martin Baxa (ODS) a považuje je za ´klasickou politickou rétoriku, která nemá s realitou co společného´. „V minulém funkčním období jsme vyřešili problém nové technické základny a její současné fungování ukazuje, že to bylo naprosto správné rozhodnutí," prohlásil náměstek Baxa. Dodal, že pokud by Plzeň nerozhodla o stavbě budovy Nového divadla, připravila by město o 150letou tradici čtyřsouborového divadla.