„Léty prověřeným pravidlem je fakt, že pokud teplota klesne pod 7 st. C, je čas pro přezutí. Od této teploty se začínají projevovat rozdíly mezi letní a zimní pneumatikou. Letní pneumatiky při teplotě pod 7 st. C tuhnou a zhoršují se tím jejich vlastnosti,“ řekla mluvčí Policie ČR Veronika Hokrová.

V SERVISECH JE PLNO

Mnoho řidičů tuto povinnost nechalo na poslední chvíli a v servisech se teď na přezutí čeká i dva týdny. „Pro naše dlouhodobé zákazníky máme vyčleněný den, kdy se věnujeme jen jim. Ostatní ale musí čekat i 14 dní,“ řekla vedoucí pneuservisu Mara v Klatovech Martina Chaloupková. Ani v Domažlickém Chára Sport Pneu tomu není jinak. „První volný termín máme až 13. listopadu. Dřív tam nikoho nevmáčkneme,“ sdělila vedoucí servisu Daniela Hrbáčková.

Od 1. listopadu musí být vozidlo vybaveno zimním typem pneumatik s hloubkou dezénu nejméně 4 mm v hlavních drážkách, pokud se na silnici bude nacházet souvislá vrstva sněhu, led nebo námraza nebo je lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat. U motorových vozidel o maximální hmotnosti převyšující 3 500 kg platí hloubka dezénu nejméně 6 mm.