Osmatřicetinásobný Zlatý, resp. Český slavík navštívil krajskou metropoli v rámci svého turné, které zahájil v říjnu v Žilině. Karla Gotta čekají ještě koncerty v Pardubicích, Třinci, Liberci a dvojnásobný koncert v Praze.

Gott své plzeňské vystoupení zahájil songem Hudba se mnou vchází, poté pozdravil slovy: „Krásný dobrý večer, dámy a pánové. Krásný dobrý večer, Plzeňáci! Že přijdete v takovém počtu, jsem čekal. Mimořádně." A okamžitě si získal přízeň publika.

Poté pokračoval písněmi, které si lidé v průběhu jeho padesátileté kariéry nejvíce oblíbili, a rovněž hity světové popové klasiky z alb Dotek lásky a Láska je nádhera. Mistr nezapomněl ani na songy ze svého nového alba S pomocí přátel, které vyšlo před dvěma měsíci.

Publikum si koncert opravdu užívalo. Lidé tleskali, pískali a zpívali se svým božským Kájou.

Téměř po každé písni pak k pódiu přišly fanynky, které svému idolu daly květinu. Každé z nich Karel Gott podal ruku. "Pro mě je to zážitek. Jsem věrná fanynka Karla Gotta. Květinu mu nenesu poprvé a ruku mi podal pokaždé, dostala jsem i polibek," řekla nám Nataša Pližingrová z Chebu, která je rovněž sběratelkou mistrových podpisů a za celý život absolvovala více než tři desítky koncertů zlatého slavíka.

"Karel Gott je čistý a úžasný člověk. Mně je už osmasedmdesát let a jsem ráda, že se toho koncertu můžu účastnit. Lístek jsem dostala od syna jako předčasný dárek k Vánocům. A to se mu moc povedlo," řekla nám Alena Novotná z Plzně.

Koncert se v Plzni konal po dvou letech.