Někteří řidiči, když viděli, že na cedulích u čerpacích stanic svítí nuly, si prvotně mysleli, že Orlen má výpadek a nenaskakují mu ceny, později byli ale vyvedeni z omylu. Nejvíce takto postižena byla pravděpodobně čerpací stanice Orlen Benzina v ulici 5. května v Klatovech, kde ještě ve středu večer nebyla ani nafta, ani ta dražší, ani benzin. Ale později večer a už ve čtvrtek ráno tam řidiči měli možnost natankovat vše, kromě dražší nafty. „Něco takového nepamatuji. Já tankuji jedině u Benziny, ale tohle jsem ještě nezažila. Jela jsem ve středu odpoledne natankovat a v celých Klatovech nebyla na Benzinách nafta, nepředstavitelné v téhle době. To se Orlen pěkně předvedl," zuřila Irena Špačková z Klatov.

A zuřila by i ve čtvrtek ráno, pokud by se vydala směrem na Plzeň, jelikož tam ani nyní není diesel, ani klasický, ani dražší. Musela by přejet na protější čerpací stanici, kde již mají vše.

Zdroj: Daniela Loudová

Výpadek zaznamenali řidiči také při výjezdu ze Kdyně na Domažlice.

Problémy s tankováním nafty mají i řidiči na Tachovsku. Pokud jedou po dálnici D5 z Plzně do Tachova, mohou natankovat kousek před sjezdem do Tachova, kde mají benzínu i nafty všech druhů dostatek. V samotném Tachově chybí dražší nafta na čerpací stanici v Plzeňské ulici i v Sokolovské ulici. Tady odhadují, že by mohla být opět k mání zhruba do dvou dnů.

Potěšující pro řidiče může být, že cena někde opět spadla pod hranici čtyřiceti korun.