„Starostovi Vochova jsem říkal, aby vyhlásil nález korálovky, která utekla nějakému chovateli," vysvětlil Makoň.

Makoň proto uvedl, že by obec měla uvést na správnou míru informaci, která visí na jejím webu. Na něm je oznámení, že se ve vesnici vyskytli hadi neznámého původu. Zpráva se na web navíc dostala až několik týdnů po odchycení korálovky. „Nevypadl nějaký nebezpečný had z letadla z Mexika, ale chovateli se zatoulala korálovka," narážel na zprávu z obecního úřadu.

Přestože je korálovka už měsíc v dočasném azylu ve stanici živočichů, pozdvižení lidí ve Vochově vygradovalo toto úterý. „Už se podařilo odchytit ty hady? Mám totiž silnou fobii a strach," ptala se na webu v diskuzi Petra. K ní se přidávali další.
Zděšení lidé dokonce žhavili telefony do Záchranné stanice živočichů v Plzni. „Vyřizoval jsem asi pět telefonátů a jeden e-mail," uvedl Makoň.

Korálovka v Záchranné stanici živočichů dlouho nebude. Podle zákona totiž patří mezi nalezenou věc, a pokud není známý vlastník, odevzdá se obci, na jejímž území se našla. „Musí si to vyřešit starosta, který je povinen se o hada postarat," konstatoval Makoň s tím, že pobyt hada ve stanici živočichů starostovi Bohuslavu Ebermannovi napočítá. „Odchyt korálovky stál 1500 korun, celkově to bude tak dva až tři tisíce korun," dodal Makoň.