Mluvčí fakultní nemocnice Gabriela Levorová  informovala, že nemocnici během úterka opustilo již 26 hospitalizovaných pacientů. Pozitivní zprávou je také to, že počet nově příchozích pacientů je na nule.

První pacienty propustila v pondělí. Podle mluvčí šlo o sedm lidí.

Ve středu by měly být výsledky vzorků od pacientů a dvou nezkonzumovaných porcí špaget, které hygienici zadrželi na Plzeňsku a Klatovsku. Odborníci zkoumají, zda se shoduje kmen salmonely.

K pondělnímu dni bylo v nemocnici sedmapadesát pacientů, (v neděli to bylo 34), osm leželo v Klatovské nemocnici a jeden v Karlovarském kraji. Ten si koupil špagety právě v Plzni. Nikdo nebyl v ohrožení života.

Vývařovna ZRTAS, která rozvezla během pátku 140 porcí špaget s parmezánem, smetanou, slaninou a vejci, z nichž pochází epidemie salmonelózy, je zavřená. „Odebrali jsme vzorky ingrediencí, které se používaly na výrobu špaget. Podařilo se nám zachytit ve firmě na Plzeňsku a na Klatovsku nezkonzumované špagety, takže jsme je s odebranými vzorky z firmy, s výtěry zaměstnanců a stěry z prostředí firmy odeslali do Zdravotního ústavu v Plzni," uvedl krajský hygienik Přemysl Tomašuk.