„Oblast chovu, která má zhruba rozlohu 12 000 hektarů, jsme založili právě z důvodu dosažení lepších chovatelských výsledků. Toto je nejsilnější daněk, který se v ní ulovil od jejího založení, tedy roku 2006. Ani v rámci okresu se tak silného daňka nepodaří každý rok střelit,“ uvedl předseda poradního sboru Úliště Pavel Martin, který je zároveň jednatelem Okresního mysliveckého spolku Klatovy. Dodal, že zastřelenému daňkovi bylo odhadem minimálně osm let a že trofej váží 4,2 kg. Netrval neskrýval, že má z úlovku velkou radost.

Výjimečného daňka skvrnitého ulovil na Klatovsku myslivec Rostislav Netrval.Zdroj: Archiv


„Je to zcela výjimečný pocit, neboť takovouto zvěř člověk nevidí dvakrát za život. Tento okamžik se nebude již nikdy opakovat. Pro mě v podstatě touto trofejí skončil lov dančí zvěře, protože již není kam dál,“ řekl myslivec Deníku s tím, že daněk má jednu z lopat delší 50 cm.

Daňčí trofej bude na jaře předložena na mezinárodní myslivecké výstavě. Už teď je ale jasné, že vysoce překročí nejen hranici pro zlatou medaili, která je 180 bodů. Podle předběžného bodování má trofej více než 200 bodů, bude tak registrována a oceněna přívlastkem význačná národní trofej, u níž je hranice 195 bodů.