Plzenští kriminalisté z oddelění hospodářské kriminality se v současné době zabývají otřesným případem týrání zvířat, k němuž došlo začátkem července v obci Myslinka na severním Plzeňsku. Zatím neznámý pachatel zde brutálně zaútočil na zvířata chovaná zdejší rodinou.

"K jednání mělo dojít v době od 1. do 4. července, když dosud neznámý muž měl usmrtit ovci a způsobit zranění beranovi. Kriminalisté v současné době prověřují všechny skutečnosti tohoto případu," sdělil policejní mluvčí Jan Koželuh s tím, že policie zatím nebude sdělovat žádné další informace. Podle serveru www.krimi-plzen útočník ubodal ovci a brutálně zranil berana, který na následky svých zranění zemřel.

Utýraná zvířata objevil během prvního červencového víkendu jejich majitel. „Beránek se mi potácel naproti a táhl za sebou střeva, která mu vyhřezla konečníkem ven. Nikdy nezapomenu na ten obraz, jak za ním byl oblak zelených masařek a zvíře sténalo bolestí. V přístřešku, který tam zvířata měla, pak ležela ubodaná ovečka. Ten kdo ji zabil, chtěl, aby trpěla. Měla řezné rány na hlavě a na krku, ale ne tak, aby ji podřízl, ale tak aby trpěla. Podle stop krve umírala dlouho a vykrvácela pomalu," popsal muž pro server www.krimi-plzen.cz.