Protože se stará o mentálně postižené, nebyla za svůj čin nijak potrestána a dokonce jí zůstal řidičský průkaz, aby mohla do Centra sociálních služeb Stod dále dojíždět. Jenže pečovatelka šanci nevyužila, jen během května a června byla třikrát policisty dopadena zfetovaná, z toho dvakrát za volantem. Čeká ji nejen soud, ale i vyhazov z práce.

Barbora R. byla poprvé dopadena zdrogovaná za volantem v srpnu 2017, když jela z Týnce do Javoru na Klatovsku. Měla v sobě tolik pervitinu, že nemohla bezpečně řídit motorové vozidlo. Byla obžalována z ohrožení pod vlivem návykové látky a stanula před klatovským soudem, který jí uložil povinnost složit částku 8000 korun na účet určený pro pomoc obětem trestné činnosti, její trestní stíhání ale podmíněně zastavil, a to na zkušební dobu dvou let. Státní zastupitelství se odvolalo, ale krajský soud byl k řidičce ještě mírnější. Odpustil jí pokutu a její stíhání taktéž zastavil. V odůvodnění uvedl, že žena dosud nebyla trestána a za dva a půl roku, co má řidičský průkaz, nebyla projednána pro žádný přestupek. „Řádně pracuje, za účelem nápravy situace ohledně zneužívání psychotropních látek se začala dobrovolně dostavovat na psychiatrické konzultace,“ uvedl ve zdůvodnění rozhodnutí soudce Miloslav Sedláček, který Barboře R. uložil zkušební dvouletou dobu, během níž jí zakázal zneužívat omamné a psychotropní látky.

Jenže mladá žena se z vlivu drog nedokázala vymanit, naopak jim propadla. Poprvé byla přistižena zfetovaná v polovině května v Klatovech. „Při kontrole čtyřiadvacetiletá žena nepředložila řidičský průkaz, jen neplatné potvrzení o ztrátě nebo odcizení. Provedený test, zda není ovlivněna návykovou látkou, byl u ní pozitivní na amfetamin a metamfetamin a také na konopí,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová. Koncem května byla na Klatovsku Barbora R. opět dopadena zdrogovaná za volantem, i tentokrát byla pod vlivem pervitinu a marihuany. Vše završila koncem minulého týdne, kdy pobíhala po silnici u čerpací stanice v Klatovech jen v kalhotkách a mikině. Byla zmatená a málem vběhla pod auto. „Žena, která byla pod vlivem amfetaminu, byla převezena na protialkoholní záchytnou stanici,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Ženu teď nečekají světlé zítřky. Takřka jistě bude muset před soud, kde už se trestu nejspíše nevyhne, a navíc skončí v práci. „Ona je teď v pracovní neschopnosti. Má pracovní smlouvu na dobu určitou, do října, kterou jí neprodloužíme. Pokud by to předešlo jakékoli rozhodnutí soudu, po němž by neměla čistý rejstřík, tak by skončila ještě dříve,“ potvrdil Deníku ředitel Centra sociálních služeb Stod Radomír Bednář.