Předchozí
1 z 4
Další

Bella

BellyBellaZdroj: Deník/Monika Šavlová

Čtyřletá fenka sibiřského huskyho je maminkou tří štěňátek. Do útulku přišla společně se svým čtyřnohým kamarádem Joyem v lednu 2023 poté, co jim zemřel majitel. Je milá, přátelská, pracovníci útulku o ní říkají, že je prostě úžasná a její oči jsou okouzlující. Nicméně kdo by měl o Bellinku zájem, musí počítat s tím, že má svoje návyky a bude třeba zapracovat na vzájemném respektování se a souhře. Plemeno husky sibiřský vyžaduje pevný řád a přirozenou autoritu, neb husky mají svoji hlavu a potřebují pána, který se jim bude pravidelně věnovat. Na svých návycích si prostě trvá. Ráda by našla domov v domku se zabezpečenou zahrádkou, kde by mohla dovádět. Huskyové jsou smečková zvířata, a Bella by proto ráda šla z útulku i se svým celoživotním parťákem Joyem, ale více zvířat už by raději v domácnosti být nemělo. Do adopce půjde kastrovaná.

Joye

JoyeJoyeZdroj: Deník/Monika Šavlová

Sibiřský husky je asi čtyři roky starý a přišel do útulku v lednu 2023 společně s Bellou. Také on zažil zklamání a smutek, když mu zemřel majitel, a postupně se mu hojí rány na duši. Je to přátelský kluk, pohodář, pozorný a hodně vnímavý. Miluje Bellu a moc by si přál, aby se našla rodina, která by si domů vzala nejen jeho, ale i ji. Odměnili by se společně vděčností a nejlépe na zahrádce u domku by se stali nejlepšími kamarády a parťáky nového páníčka či paničky. Také Joye má svoje návyky a jako trochu tvrdohlavý husky potřebuje pevný řád a páníčka, který pro něj bude přirozenou autoritou a kterého se naučí poslouchat a respektovat. Rozhodně by si zasloužil plnohodnotný život s dlouhými procházkami, ale také hezkým pelíškem někde v boudě. Více zvířat už by raději v domácnosti být nemělo.

Rex

RexRexZdroj: Deník/Monika Šavlová

Osmiletý kříženec se stále trápí po smrti svého páníčka a rád by konečně našel někoho, kdo ho vezme do náruče, pohladí ho, podrbe za ušima, naplní mu bříško a nabídne svoji tvář k olíznutí.

Kdo se rozhodne pro adopci Rexíka, získá skvělého čtyřnohého parťáka, se kterým se rozhodně nebude nudit. Pokud bude mít dostatek času na seznámení, může být v rodině i další pejsek, případně jiná zvířátka.

Katty

KattyKattyZdroj: Deník/Monika Šavlová

Je tří- až čtyřletá jagdterierka. Je velice temperamentní. Je to lovecký pes, který vyžaduje hodně pohybu a disciplíny. Miluje dlouhé procházky. S dalšími zvířaty se zatím příliš nepřátelí, v útulku je krátce. Pokud máte dostatek času se fence věnovat, řádit s ní, ale i ji vychovávat, jistě se brzy sehrajete. Než se rozhodnete si ji vzít, bylo by vhodnější několikrát za ní do útulku přijít a postupně se seznámit.

Pokud se rozhodnete některého z nabízených chlupáčů adoptovat, bližší informace včetně kontaktů naleznete na webu útulku tlapkyvnadeji.cz.