Prezentovaly se tam především menší pivovary a o jejich rezavé moky byl velký zájem, i když zástupci pivovaru U Lenocha z Újezda přiznali, že zaznamenali, že se začíná pít méně. „Je to tady dobré, je docela dost lidí, takže to vypadá, že půjde o dobrou akci. Podle toho, jak jsme objížděli akce, tak ale vidíme, že spotřeba je o trochu menší, než to bývávalo,“ řekl Michal Duchoň, ale krizi neznamenávají, spíše prý naopak, už potřetí se během sedmiletého působení rozšiřují. „Děláme hlavně spodně kvašená piva plzeňského typu,“ poznamenal Duchoň.

K ochutnání bylo ale například i pivo z pivovaru U Šenkýřů, Zlatá Kráva, Hubertus, Bizon, Plzeňský Bandita, Pivovaru Petra Petružálka, dobřanského pivovaru, z domácího U Přeška a dalších.

Nechyběla ani hudba, kdy během slavností zahrály kapely Turbo revival, Staří psi, Vesna, Anna K a Doga. Akci dopřálo i počasí, tak si stovky lidí mohly vše užít. „Je to už tradiční akce, na kterou rádi chodíme. Je tady hodně menších pivovarů, kde rád ochutnám, co mají nového nebo jak se zlepšily,“ řekl Radek Babka, který přišel se svými kamarády.