Zpráva, kterou nikdo nechce slyšet, zasáhla hasiče HZS Plzeňského kraje. O život přišel profesionální hasič z hasičské stanice Sušice. Tomáš Ostádal začal u HZS Plzeňského kraje sloužit 1. ledna 2021, od začátku své kariéry sloužil na stanici v Sušici. Zemřel v pouhých pětatřiceti letech.

close Tomáše Ostádal info Zdroj: HZS zoom_in Tomáš Ostádal

„Už od začátku se mu hasičina moc líbila a stále se zdokonaloval ve všech hasičských dovednostech. Hodně ho zajímala lezecká technika, neboť byl horolezec tělem i duší. Zdolával vrcholky Alp, ale také kopečky na Šumavě, kterou měl moc rád. K lásce k přírodě jej vedli rodiče již od malička i proto, že dědeček a tatínek jsou hajnými. Sám Tomáš byl v době svého volna lesním hospodářem ve městě Rabí a každou volnou chvilku trávil v lese. Mezi kolegy měl pro svoji lásku k přírodě přezdívku „Hajnej“. Každému, kdo potřeboval s čímkoli pomoci, vždycky ochotně pomohl. Byl to velký bojovník a takový začínající hasičský srdcař, kterých je dnes již velmi málo. To ostatně prokazoval i v SDH Rabí, kde byl členem jednotky a ve sboru,“ uvedl za sušické profesionální hasiče Bohumír Bucifal.

Dojemnou řeč pronesli na hřbitově zástupci hasičů i myslivců. Na rozloučenou nechyběly výstřely myslivců, ale také sirény aut.

Zesnulému hasiči se stal osudným sběr jmelí ze stromu, při kterém spadl ze zhruba dvacetimetrové výšky. Pomoc mu nejprve poskytoval jeho kamarád a poté i profesionální záchranáři, ale jeho zranění byla natolik závažná, že jim na místě podlehl.

Rozloučení s tragicky zesnulým hasičem Tomášem Ostádalem v Rabí. | Video: Daniela Loudová