Dva kamiony směřující k německým hranicím převážely 35 uprchlíků včetně 11 dětí. O jaké národnosti se jednalo, policie nezveřejnila. Nákladní vozy přijely do České republiky ze Slovenska. 

Vozidla se policii podařila zadržet v pátek večer na odpočívadlech dálnice D5 díky výborné spolupráci s německými kolegy. Na místech zasahovaly desítky policistů, nad jejich hlavami kroužil i policejní vrtulník. "První z kamionů zastavili policisté u Ostrova u Stříbra, druhý za Plzní na benzinové stanici nedaleko obce Šlovice ve směru na Rozvadov," informovala Deník mluvčí policie Veronika Hokrová. Cizinci byli ukryti mezi přepravovaným zbožím. "Policisté ihned zjišťovali, zda osoby nejsou ohrožené na životě," řekla Hokrová. 

Na obou místech byli zadrženi řidiči kamionů i jejich spolujezdci. Všechny zajištěné cizince převezly autobusy na oddělení cizinecké policie. Dále budou pravděpodobně převezeny do zařízení pro zajištění cizinců. "V současné době mimo jiné zjišťujeme v rámci Evropské unie, zda lidé nejsou vedeni jako žadatelé o azyl v jiném členském státě," uvedla mluvčí. 

Řidiči a jejich spolujezdci jsou podezřelí z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Je s nimi vedeno trestní řízení. "Celým případem se nadále intenzivně zabýváme," uzavřela Veronika Hokrová.