Ve středu se v budově Územního odboru v Domažlicích uskutečnilo za finanční podpory Nadace Hannse Seidela pracovní setkání českých a německých policejních představitelů.

Jednání se zúčastnil vedoucí Územního odboru Domažlice plk. Petr Kuneš, který všechny zúčastněné přivítal, jeho zástupce a vedoucí obvodních oddělení a služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru. Za německou stranu pozvání přijali zástupci Policejní inspekce Furth im Wald v čele s novým vedoucím panem policejním radou Vincentem Bauerem a Komisariátu K10 kriminální policie Regens-burg se sídlem ve Furthu im Wald.

Policisté kromě jiného společně projednávali případy přeshraničního pronásledování z letošního roku a stav majetkové kriminality v příhraničí. Důležitým bodem setkání bylo seznámení se s nově vzniklou bavorskou pohraniční policií.

Zpestřením této akce byl výstup na věž kostela Nanebevzetí Panny Marie v Domažlicích a návštěva Městské policie Domažlice za účelem seznámení se s městským kamerovým systémem.

„Česko – německá schůzka byla završena společným obědem. Závěrem bylo toto pracovní setkání všemi zúčastněnými hodnoceno velmi kladně a přispělo k přímé spolupráci mezi českou a německou policií,“ říká k mezinárodnímu setkání domažlická policejní tisková mluvčí Dagmar Brožová.