„Je to hrozné. Pokud zemřel kvůli tomu, že fandil Plzni, je to šílené. Kvůli fotbalu by se lidé neměli prát, natož zabíjet,“ řekl účastník průvodu Tomáš Javorský.

Smrtí fanouška plzeňské Viktorie skončila potyčka dvou mužů, kteří se v Kutné Hoře poprali v noci na pátek 9. srpna. Rvačka se strhla podle informací Deníku v Bakalářské pivnici v Husově ulici. „Krátce před půlnocí došlo v jednom z restauračních zařízení k potyčce dvou mužů. Ta posléze pokračovala ještě venku,“ potvrdila mluvčí středočeských policistů Veronika Čermáková.

Jedním z mužů byl fanoušek plzeňské Viktorky Vít K., který byl vážně zraněn. „Muž utrpěl vážný úraz hlavy a hrudníku. Po poskytnutí intenzivní péče a napojení na umělou plicní ventilaci byl transportován do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích,“ sdělila mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Přes veškerou péči lékařů Vít svým zraněním podlehl. „Případ proto převzali krajští kriminalisté. Ve věci bude zahájeno trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin těžkého ublížení na zdraví,“ řekla Čermáková a dodala, že policejním orgánem bude podán podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

V případě odsouzení hrozí agresorovi osm až šestnáct let strávených za mřížemi.

Na událost zareagoval i klub FC Viktoria Plzeň. „Viktoriánská rodina přišla o svého důležitého člena, fanouška Víta K. FC Viktoria Plzeň vyjadřuje upřímnou soustrast rodině a přátelům,“ uvedl klub na svém facebookovém profilu.