Bude to zase dřina, očekávali v Plzni před soubojem dvou celků s okřídleným šípem na dresech. A také byla. Plzeňská Škoda v pátečním utkání 34. extraligového kola padla doma s hokejisty z Mladé Boleslavi 2:3 po prodloužení. První prohra s Bruslaři v sezoně přeťala třízápasovou vítěznou sérii Indiánů.

Škodovka v úvodu jakoby střásala únavu z úterního výpadu do Švédska a porážky s Frölundou v úvodním semifinále Ligy mistrů (odveta se v Plzni hraje v úterý 15. ledna od 17.30 hodin). Po pár minutách ale do toho Indiáni šlápli, jenže bez gólového efektu. Po Kovářově pobídce trefil Gulaš jen boční síť boleslavské banky. Slovince Krošelja nepřekonal ani zblízka útočník Němec.

Hostům sice k šancím nepomohla ani početní výhoda, jenže závěr třetiny odehráli škodováci pasivně. Boleslavští ožili a po sérii střel se dočkali. Frodl po několika jistých zákrocích vyrazil puk jen k Žejdlovi a ten trefoval odkrytou branku. Do sirény chyběly tři sekundy. Indiáni sice reklamovali předchozí možná metrový ofsajd hostů, ale gól platil.

Jakub Řezníček.
Viktoria zužuje kádr. Řezníček jde do Lokerenu, Zeman do Izraele

Plzeňští se rychle oklepali a hned v čase 21:06 stav srovnali. Útok potáhl Petr Straka, před brankou číhající Kodýtek ještě neuspěl, ale Eberle z dorážky poslal puk za záda Krošelja. Škodovka dál herně vládla, jenže druhý gól ne a ne dát. A to ani v přesilovce, kdy Indrák sám mezi kruhy přestřelil hostující klec. Až v 35. minutě Kovář nabil na pravý kruh obránci Allenovi a autor hattricku ze semifinále Ligy mistrů poslal domácí do vedení.

V závěru druhé části se domácí museli bránit ve třech, když na trestnou lavici usedli postupně tři hráči Západočechů. Vše ale zvládli, jen Klepiš trefil tyč. Skvělou práci odvedl obránce Vráblík, který vyvezl puk až do boleslavské třetiny a srdnatě ho hájil před soupeři.

Zdálo se, že poté domácím nic nebrání, aby pokračovali v jízdě za vítězstvím. Ovšem v 45. minutě hosté z ničeho nic srovnali. Pláněk z nulového úhlu nahodil puk na plzeňskou branku a kotouč k překvapení všech skončil v síti. Zaskočený byl i gólman Frodl. Ani smolně inkasovaný gól Indiány nesrazil, jenže na Krošelja si už nepřišli a zápas dospěl do prodloužení.

David Kvasnička.
Sotva obránce přiletěl, už zase hrál

V přesčase Frodl svůj tým podržel, když kryl i Vondrkův blafák. V 64. minutě ale gólman vystartoval pozdě na puk, dřív u něj byl Šťastný a trefil hostům výhru i bonusový druhý bod. V dalším kole míří Škodovka v neděli do Olomouce. Zápas začíná v 17 hodin.

HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 2:3 v prodloužení (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 22. Eberle (Kodýtek), 35. Allen (Jan Kovář, Indrák) – 20. Žejdl (Vondrka), 45. Pláněk, 64.Šťastný. Rozhodčí: Obadal, Pešina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5757.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Pulpán, Čerešňák,Allen, Jones, Vráblík, L. Kaňák, Kvasnička – Indrák, Jan Kovář, Gulaš – Straka, Kodýtek, Eberle – D. Kindl, Kracík,Pour – Kantner, Preisinger, V. Němec. Trenéři: Čihák, Špaček a  Hanzlík.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Kantor) – Němeček, Bernad,Hrdinka, Pláněk, Dlapa, Kurka – Vondrka, Klepiš, Skalický– Pabiška, Žejdl, Šťastný – Flynn, P. Musil, Látal – Grim, T. Knotek, P. Kousal. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.