Jenže on místo toho narval pět štěňátek do krabice a vyhodil je u silnice u Čimic na Sušicku. Naštěstí se je podařilo najít včas, takže přežila, nicméně po nezodpovědném chovateli pátrá policie. Pokud ho najde, může skončit u soudu.

„V neděli ráno přítelkyně otevřela okno a viděla pobíhat po silnici pět štěňátek. Tak jsem vyběhl ven a jedno po druhém jsem je nahnal do zahrady. Měli jsme strach, aby je nepřejelo nějaké auto, přece jen tu je po ránu docela provoz. Dali jsme jim najísta napít a pak jsem došel za sousedkou, která je v kontaktu se spolkem Nalezenci – Šumaváci,“ řekl Deníku Petr Schwarz z Čimic s tím, že zástupci organizace si poté pro pět drobečků přijeli. Doplnil, že štěňata zřejmě někdo přivezl kolem šesté ráno. Slyšel totiž za domem auto, bouchnutí dveří a rychlý odjezd. Z krabice, která byla malá, takže se v ní pejsci museli mačkat, se zřejmě dostali sami.

OBROVSKÝ ZÁJEM

„Jde o křížence, odhadujeme, že jim je kolem dvou měsíců. Jsou v dobrém stavu. Zajímavé je, že všichni mají na sobě asfaltové fleky – museli být zavření někde, kde je asfaltová cesta,“ uvedla předsedkyně spolku Nalezenci -Šumaváci Ivana Jensenová. Velkým štěstím podle ní bylo, že chovatel nevyhodil pejsky někde v lese, kde by neměli šanci přežít, ale u vsi, kde se je podařilo včas najít. „V pondělí jsme je odvezli k veterináři, který je prohlédl a odčervil. Ve středu je necháme naočkovat,“ informovala Jensenová, podle níž se po zveřejnění zprávy o nálezu štěňat na sociální síti strhla lavina – je o ně obrovský zájem. „Měli jsme jeden telefon za druhým,“ řekla.

Případ už šetří policie. „Prověřujeme, zda se pachatel dopustil týrání zvířat,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie. Může tak jít jen o přestupek, ale takéo trestný čin.

V minulosti se podobné případy dostaly i k soudu. Například Václav Mašek z Radkovic u Měčína, který vyhodil vloni na pole jedenáct malinkých štěňat, z nichž se našlo živých už jen šest, dostal za týrání zvířat trest 18 měsíců, který mu klatovský soud podmíněně odložil na zkušební dobu dvou let.