Loni po dokončení dalších odstavných ploch došlo u bazénu ke zpoplatnění parkování. Sice spíše kosmetickému - pět korun na hodinu, jenže nepozorní řidiči si toho při vjezdu nevšimnou. To se určitě týkalo i rodičů, kteří dopravili malé fotbalisty na turnaj v sousední hale gymnázia. „Měli jsme dvě varianty. Umístit za stěrač lístek na pokutu nebo upozornit motoristy na jejich prohřešek bez postihu,“ vyjádřil se Dlouhý na Facebooku. Zvolil s kolegou druhou možnost, takže bez postihu následoval velký přesun vozidel. Příspěvek však končil dovětkem, že muž v uniformě přišel o část odměn. Zda to ale bylo kvůli zmíněné události, už neupřesnil. Dál se k věci vyjadřovat nechce, příspěvek o pár hodin později ze sítě zmizel.

Na pisatelův názor přesto stihlo reagovat zhruba dvě stě lidí. V drtivé většině strážníka podporují. Deník proto oslovil představitele města i strážníků, aby se k věci vyjádřili. „Měla to být naše interní záležitost, neboť mezi kolegy nepanuje jednotný postoj. Nepokutovat, ale upozorňovat je řešení rozhodně citlivé, jenže za tím může být snaha zbavit se obtížného papírování,“ uvedl šéf strážníků Petr Wohlmuth.

Rokycanští rybáři schůzovali, na poslední chvíli se museli popasovat i se změnou dějiště bilančního sněmování.
Rokycanští rybáři lapili za loňský rok jedenáct tun šupináčů

Velitel uniformované složky a starosta Rokycan Václav Kočí rezolutně odmítá, že za snížením odměn je právě tato strážníkova aktivita. „Naopak, takový postup vítám, tak by to mělo vypadat,“ dodal starosta.