Až pět let kriminálu hrozí atletickému trenérovi z Plzně, který je podezřelý, že dvě jedenáctileté dívky, svoje svěřenkyně, nutil k různým pózám, osahával je a tajně fotil nahé.

Vše se provalilo koncem srpna, když byl dvaašedesátiletý muž se svou atletickou skupinou na soustředění v Sušici. „Trenér zneužil svého vlivu a důvěry svěřenkyň a přiměl nezletilou dívku, aby se svlékla a následně se dotýkal jejího těla. Po dívce požadoval, aby zaujala různé postoje, přičemž ji fotil na svůj mobilní telefon,“ uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.
Podle informací Deníku si tehdy jedenáctiletá atletka, kterou trenér přiměl nahou udělat tzv. kočičku a osahával ji na nohou a hýždích s odůvodněním, že zjišťuje, která disciplína je pro ni nejlepší, všimla, že ji tajně fotí. Informovala o tom své rodiče, kteří se ihned obrátili na policii. Ta kouče zadržela a údajně našla v jeho mobilu několik usvědčujících fotografií.

Další vyšetřování ukázalo, že podobného jednání se měl muž dopustit již v dubnu na soustředění v Nymburku. I tam se jeho obětí měla stát jedenáctiletá školačka. „Nezletilou dívku masíroval i jí řekl, aby se částečně vysvlékla, a rovněž po ní požadoval střídání různých póz a dotýkal se jejího těla,“ uvedla Ladmanová s tím, že muž byl nyní obviněn z přečinu sexuální nátlak a přečinu zneužití dítěte k výrobě pornografie. Může tak být potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.

Jak se Deníku podařilo zjistit, trenér nemá na krku takovýto malér poprvé. Před lety už byl odsouzen pro pohlavní zneužití. Jeho kladný vztah k velmi mladým dívkám potvrzuje i fakt, že má malé dítě se ženou, která je mladší o 35 let. Poměr s ní měl mít už od jejích šestnácti.