Švýcarský šampion, v jehož dresu odehrál první část hry s kapitánskou páskou český reprezentant Marek Suchý, vyhrál první poločas 1:0, ale Západočeši po obrátce dvěma góly výsledek otočili.

Basilej se z první vážnější akce ujala vedení, když se trefil Bua. Viktorií, která nastoupila s dvěma hrotovými útočníky Michaelem Krmenčíkem a Tomášem Chorým, ale vedoucí gól soupeře netřásl, účinně kombinovala a dostávala se do střeleckých příležitostí. Vyrovnání měli na kopačkách Milan Petržela a Michael Krmenčík, jenže neuspěli.

V úvodu druhé půle nejdříve trefil Tomáš Hořava tyč. Vzápětí obrana Basileje faulovala v šestnáctce Václava Pilaře a sudí nařídil pokutový kop, který Marek Bakoš ránou do středu branky bezpečně proměnil.

Vítězný gól vstřelil Aleš Čermák, který zblízka zakončoval ukázkovou kombinační akci lídra české ligy.

Plzeň v těchto fázích hry svého soupeře přehrávala - další velké příležitosti měli Daniel Kolář, Marek Bakoš, Jan Kopic a znovu Aleš Čermák.

Na druhé straně se při šancích Oberlina a Sereye Dia dvakrát vyznamenal brankář Viktorie Aleš Hruška.

Švýcarský mistr se snažil v závěru zápasu o vyrovnání, ale Viktoria si už jednobrankový náskok pohlídala a radovala se ze zasloužené výhry.

V sobotu se svěřenci trenéra Pavla Vrby střetnou ve Španělsku s rakouským celkem Red Bul Salcburk.

Viktoria Plzeň – FC Basilej 2:1 (0:1). Branky: 48. Bakoš z PK, 56. Čermák – 17. Bua. Rozhodčí: Juan Gabriel Gallegos Giménez.

Viktoria: I. poločas: Hruška – Havel, Piroch, Hájek, Limberský – Petržela, Hrošovský, Ivanschitz, Zeman – Chorý, Krmenčík.

II. poločas: Hruška – Řezník, Hubník, Živulič, Kovařík – Hořava, Čermák – Kopic, Kolář, Pilař – Bakoš.

Basilej: I. poločas: Salvi – Lang, Kaiser, Suchý, Riveros – Xhaka, Frei – Bua, Stocker – van Wolfswinkel, Ajeti.

II. poločas: Salvi (71. Chande) – Callà (74. Liechti), Lokaj, Balanta, Petretta – Campo, Serey Die, Elyounoussi – Pululu, Oberlin, Okafor.