„Ani letadlo, ani auto. Já prý trpělivost mám, říká to vedoucí našeho modelářského kroužku," dodává Dominik, zatímco se snaží nasadit modelu tanku pásy.

Až se to povede, dokáže stroj řídit rádiem stejně jako trochu menší fabii. K modelářství přivedl Dominika jeho otec David a oba nechyběli na sobotním mezinárodním setkání modelářů Pilsen Kit. Jako každoročně se do areálu armádní střelnice v Lobzích sjeli modeláři a fandové z různých koutů České republiky i z ciziny.

Dominik Bílý nerozjížděl své modely v Lobzích sám. Lidé se zastavovali třeba u skupinky mužů, která si pod jedním ze stromů připravila překážky z kamenů, větví a bahna a tím projížděla své terénní speciály. „Když nemůžu mít skutečný, tak mám alespoň zmenšeninu," podotkl Karel Polačik.

To Dominik se spokojil s asfaltovým povrchem a mezi diváky rozjel svou rychlou škodovku. Ne vždycky dokáže stroj uřídit tak, jak si představuje. Ale při couvání je bravurní. „Někdy se mi to zblázní, když chci rychle zatočit, roztočí se jinak, než bych chtěl. Chce to trénink," říká.

Víkendové sekání modelářů mělo i soutěžní část, modeláři se utkali v kategoriích, jako například letadla a vrtulníky, proudová letadla, civilní letadla, vojenská technika, diorámy, figurky, busty, lodě, kamiony, motorky a další.

V Lobzích bylo o víkendu vidět také dobové ležení vojáků z II. světové války nebo kolekce autoveteránů. Lidé si mohli prohlédnout i techniku, kterou při své práci používají hasiči.