Razantní změna počasí vrcholila nad ránem, kdy se teplota dostala pod bod mrazu. Bylo tudíž nutné zapálit připravené hranice s trochou dříví a především se slámou. Nejlépe navlhlou, neboť dokáže vytvořit potřebný kouř. „Zvedne se tím teplota třeba o dva stupně, což je pro nás nesmírně důležité, aby nastávající úroda jablek nepřišla úplně celá na zmar. Už teď ale registrujeme známky částečného poškození, neboť držím v rukou černé plody,“ komentoval situaci spolumajitel padesátihektarových sadů Richard Schwarz.

Operace je náročná po logistické stránce. Nejen kvůli nasazení lidí (včera jich tu hlídalo sedm), ale i s ohledem na shánění slámy. „Po dlouhotrvajících vedrech a obrovském vláhovém deficitu není takřka nikde. I tu trošku farmáři opatrují a nechtějí ji darovat ani zpeněžit,“ dodal Schwarz. Ledoví muži měli podle předpovědi počasí zlobit také z úterý na středu, takže ovocnáři měli o večerním pořadu jasno.

Mrazy trápily sadaře na severu Rokycanska už začátkem dubna. Tehdy to odnesl doplňkový sortiment: meruňky, broskve, višně a třešně. Z jablek se pokles teplot negativně podepsal zejména na odrůdě Idared.