Areál Ski&Bike Špičák otevřel pro veřejnost další sjezdovky. Od středy se kromě horní části Slalomové (č. 3) s přejezdem na dvojku U Zalomeného lyžuje už i na rodinné Spodní Šanci. Otevřeno je též dětské hřiště s pohyblivým kobercem v prostoru u lanovky. Na těchto upravených tratích leží vrstva 30 až 50 cm technického sněhu v kombinaci s napadaným přírodním.

Zdroj: Ski&bike Špičák

„Od dnešního rána sněží, čerstvě nám připadlo více než 5 cm sněhu. Už na tento víkend bychom chtěli upravit ještě horní úsek Turistické sjezdovky (č. 1), další trati pak podle počasí,“ uvedl ve čtvrtek ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Jezdí se i Nad Nádražím v Železné Rudě, kde hlásí na sjezdovce 40 cm sněhu, a v sobotu 22. prosince zahájí sezonu rovněž areál v Kašperských Horách.

Vyrazit mohou i běžkaři, ve vyšších polohách s výjimkou Prášilska už na ně čekají upravené stopy. Na Žeznorudsku byly zatím upraveny stopy z Železné Rudy přes Alžbětín, Debrník a Hůrku na Ašerlák, z Gerlovy Huti přes Ašerlák do Nové Hůrky a trasa Hůrecká silnice – Pod Sklářským vrchem – Grádl – Nad Pošťákem. Na Modravsku už upravují všechny trasy, na Kvildsku zatím okruh na Prameny Vltavy a Bučinu a spojnici Kvilda – Horská Kvilda. Na Prášilsku začnou se strojovou úpravou, pokud to dovolí sněhové podmínky, během vánočních svátků.

„V Prášilech leží zhruba 20 cm sněhu, což hlavně v lesních úsecích pro strojovou úpravu ještě nestačí,“ vysvětlil prášilský místostarosta Josef Rada s tím, že hlavní běžecké trasy jsou nicméně od běžkařů „prošlapány“.