Na návštěvníky čekají prohlídky Život na hradě, tentokrát se zaměřením na zimu, děti budou moci vyrazit na interaktivní dobrodružnou výpravu do hradu, při které budou šermovat, psát na skriptoriu, zkoušet dvorské chování, tancovat, skládat pečeť Karla IV. a střílet z luku pod vedením Karla Ešnera a jeho družiny. Chybět nebudou ani divadelní představení hradního spolku Pachmajr, který si připravil hru z období renesance Posel z ráje ze sbírky Masopustní šprýmy od Hanse Sachse.

Divadelní představení se budou konat v podsklepení budovy purkrabství od 28. prosince do Silvestra vždy od 12:15 a 14:15 hodin, dětské prohlídky startují od 28. prosince do Silvestra vždy v 11:45 a 14:45 hodin, prohlídky Život na hradě pak od 28. prosince až do Silvestra vždy po třiceti minutách od 10:30 do 15 hodin, na Nový rok pak rovněž od 10:30 do 15 hodin, ovšem vždy po 45 minutách. Po celou dobu zimních prohlídek bude připraveno teplé i studené občerstvení a k dispozici návštěvníkům bude i vytápěná místnost.

Na prohlídky Život na hradě a divadelní představení je doporučena rezervace, na dětské interaktivní prohlídky je rezervace předem nutná. Rezervace je možná do 27. prosince na info@kasperk.cz, při e-mailové rezervaci je zapotřebí uvést i své telefonní číslo, od 28. prosince je rezervace možná telefonicky na čísle 376 582 324.