Znásilnil dva chlapce v sauně, měl pohlavní styk s dívkou mladší 15 let, sexuálně obtěžoval i její sestru, vyráběl dětské porno. To jsou skutky, za které včera poslal plzeňský krajský soud sedmapadesátiletého recidivistu Dušana Voráče ze Zábřehu na šest let do věznice s ostrahou. Zároveň mu nařídil ochrannou sexuální léčbu.

Voráč podle obžaloby vloni v červnu v sauně plaveckého bazénu v Tachově znásilnil tehdy třináctiletého chlapce. „Obžalovaný mu řekl ,sedni, nebo tě zabiju’. Sahal mu na pohlavní orgán a strkal si ho do pusy. Jednou mu strčil prst do análního otvoru,“ četl předseda soudního senátu Tomáš Bouček z obžaloby.

Voráč podle ní ve stejný den na stejném místě před dvěma dospělými muži opakovaně onanoval. O pár dní později osahával opět v sauně po celém těle desetiletého chlapce. Držel ho pevně rukou za nohu, aby nemohl utéct. To ale obžalovaný popřel. „Nejsem násilnický typ, pouze jsem se drbal,“ řekl Voráč.

Na svědomí toho má ale více. Od roku 2008 do roku 2011 opakovaně souložil s tehdy mladistvou dívkou, kterou si u toho za různé finanční odměny fotil a natáčel na mobil. Voráč řekl, že šlo o jeho milenku, ale odmítl, že by s ní měl sex před jejími 15. narozeninami.

Její tehdy třináctiletou sestru zval opakovaně do svého obchodu, kde ji fotil obnaženou. Aby to nikomu neřekla, dal jí peníze na zmrzlinu. „Chodila za mnou sama, maximálně jsme se líbali,“ hájil se Voráč, který byl v minulosti již čtyřikrát soudně trestán. Mimo jiné za pohlavní zneužití, přičemž se musel podrobit i ochranné sexuologické léčbě.

Soud ho sice v jednom bodě zprostil obžaloby kvůli nedůvěryhodnosti dvou nezletilých svědků, jimž měl nabízet bonbony a zvát je do sauny, jinak ho ale uznal vinným. „Soud si je vědom toho, že sexuální deviace je chorobná záležitost, ale obžalovaný ve své obhajobě vše bagatelizoval. Není u něj žádná sebereflexe, chorobu není ochoten připustit,“ odůvodnil šestiletý trest soudce Tomáš Bouček.

Rozsudek zatím není pravomocný, obžalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.

Ilustrační foto.
Finančním úřadům hrozí přesun