Policisté kvalifikují případ jako poškození cizí věci. Vše se seběhlo ve večerních hodinách. „Z dosavadního šetření vyplývá, že za Vítkovem předjel třiadvacetiletý řidič vozidla Peugeot osobní vozidlo Škoda Fabia, které řídil třiadvacetiletý řidič a jako spolujezdkyně s ním jela osmnáctiletá žena. Po předjetí fábie řidič peugeotu začal náhle brzdit tak intenzivně, že na tuto neočekávanou situaci nestihl řidič fábie reagovat a narazil přední částí auta do zadní části peugeotu,“ popsala situaci policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Jak dále uvádí policejní zpráva, řidič peugeotu měl z vozidla vystoupit a opakovaně udeřit rukou do druhého vozidla. „Jeho řidič stojící peugeot objel a pokračoval dál na Planou,“ doplnila mluvčí. Tím to ale neskončilo. Agresivita řidiče peugeotu pokračovala pronásledováním.

Třiadvacetiletý řidič peugeotu si sedl zpátky do vozidla a začal fábii pronásledovat až k Nahému Újezdci. „Ze svého jízdního pruhu vyjel do protisměru, na úroveň fábie, a opakovaně do tohoto vozidla najel. Při tom došlo k poškození levého boku vozidla Škoda Fabia a pravého boku vozidla Peugeot,“ informuje dále policejní zpráva.

Agresor se poté se svým autem otočil a odjel směrem na Tachov. Policisté následným šetřením celé události zjistili, že se všichni aktéři uvedeného případu znají. Celému incidentu podle policie předcházela nepozornost a následné nedání přednosti v jízdě ze strany řidiče fábie, který měl přehlédnout vozidlo Peugeot jedoucí po kruhovém objezdu v Tachově. „Tachovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a případ je v tuto chvíli kvalifikován jako přečin poškození cizí věci,“ uzavřela Jiroušková.